Společnost v roce 2016 vykázala také meziroční zisk o 15 procent na 482 miliónů korun. Zvýšil se i počet zaměstnanců, a to ze 1462 na 1658.

Finanční výsledky roku 2016 jsou pro tatrovácký tým velkým zadostiučiněním. Potvrzuje se, že volba strategie zaměřená kromě sériové výroby i na vysoce speciální vozidla do terénu byla správná," uvedl předseda představenstva TATRA TRUCKS Petr Rusek.

Kardinál Dominik Duka před Pražským hradem slavnostně požehnal automobilu TATRA PHOENIX PRÄSIDENT.
OBRAZEM: Kardinál Duka požehnal Präsidentovi

Uplynuly přitom pouhé čtyři roky od doby, kdy byla nejstarší česká a třetí nejstarší světová automobilka na pokraji bankrotu. Uzdravování a růst Tatry započaly po vstupu nových vlastníků, českých podnikatelů Jaroslava Strnada a Reného Matery.

Generální ředitel Radek Strouhal dodává: „Tatra má štěstí na odpovědné vlastníky, kteří chtějí podnik rozvíjet a také důrazně tlačí na to, aby Tatra svůj růstový potenciál naplno využila. I v tomto roce pokračujeme v růstu."

Ilustrační foto.
U nového auta vede při rozhodování cena. Trendem se stává carsharing

Tatra také v roce 2016 inovovala a připravovala důležité investice do zvyšování přidané hodnoty v podniku. Nabídla zákazníkům nová vozidla FORCE i PHOENIX s kotoučovými brzdami a připravuje projekt zkušebny motorů.

To nám umožní vyvinout jediný vzduchem chlazený motor na světě splňující emisní normu EURO 6. Tento projekt také posune Tatru z kategorie medium-tech do kategorie high-tech podniků, uvedl technický ředitel Radomír Smolka.

Maserati GranTurismo
Maserati zazářilo s modernizovaným modelem GranTurismo