Největší tuzemské akce zaměřené na IT technologie a elektroniku včera odstartovaly na brněnském výstavišti. Pro odborníky i běžnou veřejnost budou brány brněnského areálu otevřeny až do čtvrtka.

„Letošní ročník je odborným veletrhem pro úzkou skupinu lidí. Hlavně první dva dny jsou zaměřeny na odborné semináře a konference,“ popsal program Invexu jeho ředitel Radek Malý.

Na fanoušky spotřební elektroniky a běžné návštěvníky pak čeká veletrh Digitex, který se koná zároveň s Invexem.

„Mladé lidi sem lákají hlavně počítačové hry, které si mohou na nejnovějších počítačích vyzkoušet,“ uvedla manažerka veletrhu Martina Kremlová.

Jedním z hlavních témat Invexu je letos projekt e-Vize pro státní správu a samosprávu. Návštěvníci se tak dozvědí podrobnosti o kontaktních místech Czech point a o plánech přechodu na elektronickou komunikaci mezi úřady a podnikateli.

Nové technologie pak zastoupí třeba projekt navigační slepecké hole.

Návštěvníci Digitexu budou první v České republice, kteří uvidí největší LCD televizor na světě, stoosmipalcovou obrazovku Sharp. Její japonský výrobce včera v Brně představil také nejtenčí obrazovku na světě, která má na šířku pouze dvacet milimetrů.

Další zajímavosti čekají návštěvníky na výstavišti každý den.

„Bude zde probíhat turnaj světové série Game Master Tournament v hraní počítačových her, české mistrovství v esemeskování nebo show s přetaktováním počítače a jeho chlazení tekutým dusíkem,“ pozvala na program Kremlová.

(vej, kas)