Z výsledku průzkumu agentury NMS Market Research vyplynulo, že polovina českých žen rozhodně považuje svého partnera za manuálně zručného. A další téměř třetina je o zručnosti svého protějšku spíše přesvědčena.

Svépomocí si vymalovat nebo sestavit nábytek podle návodu v pohodě zvládá také něžné pohlaví. Zručnost svých partnerek muži v průzkumu oceňují dokonce z 86 procent. O šikovnosti své partnerky je přesvědčen každý třetí muž, každý druhý pak alespoň částečně.

Rekonstrukce kuchyně. Původní kuchyně byla nahrazena modernější, namíru vyrobenou kuchyňskou linkou + nové spotřebiče (vest.lednice, indukční varná deska, vset.trouba, aj.).
Úsporným spotřebičům dává přednost 40 procent českých domácností

Muži v domácnosti nejčastěji vyměňují žárovky, sestavují nábytek, stavějí příčku nebo pokládají podlahu. Ženy se pak kromě výměny žárovky často pouštějí do malování a zvládnou si samy spravit i ucpané umyvadlo.

KutilovéZdroj: Deník

„Češi jsou národem kutilů, v našem průzkumu se tak označili dva ze tří mužů a 55 procent žen,“ uvedla Lenka Molnárová ze stavební spořitelny Raiffeisen. Dodala, že průměrná částka, kterou si klienti na rekonstrukce a modernizace půjčují, se pohybuje okolo 400 tisíc korun.

Z průzkumu dále vyplývá, že ženy svým protějškům při kutění pomáhají častěji než naopak. Ruku k dílu často přiloží každá druhá žena, ale mezi muži je to jen jeden z deseti. Zajímavé je také zjištění, že sedm procent mužů a patnáct procent žen podle svých partnerů nikdy nekutí.

Milan Říha už asi sedm let sbírá všechny věci, které si doma lidé vyrobili takzvaně na koleni. Celkem má už tři sta kousků.
Kutilové se odměňují dobře vychlazeným pivem