"Rozhodnutí postavit v Německu vysoce moderní továrnu na elektroauta je dalším důkazem atraktivity Německa," řekl Altmaier s tím, že Německo má příležitost stát v centru světového dění v oblasti elektrifikace dopravy. Muskovo prohlášení považuje za skvělou zprávu, neboť závod vytvoří nová pracovní místa. O případných pobídkách zatím Německo podle Altmaiera s Teslou nejednalo, k výrobci elektroaut chce ale země přistupovat jako k jakékoliv jiné automobilové společnosti.

Zde bude zatím největší evropská továrna na elektromobily
Audi, Trabanty a teď elektroauta VW. Historie automobilky ve Cvikově je spletitá

Musk na twitteru dodal, že továrna bude vyrábět nejen auta, ale také pohonné systémy a baterie, začít chce s vozem Model Y. Závod označovaný jako Gigafactory 4 bude stát nedaleko letiště a se začátkem výroby se počítá v roce 2021.

Konkurence příchod Tesly vítá

Ramona Popová, která má v berlínské regionální vládě na starosti hospodářství a energetiku, rozhlasové stanici Inforadio řekla, že očekává tisíce nových pracovních míst. "V současnosti se pro továrnu v Braniborsku hovoří o 6000, 7000 pracovních místech," uvedla s tím, že v Berlíně vznikne dalších několik set až tisíc pozic. Dodala, že Tesla není jen výrobcem aut, věnuje se také vývoji softwaru, výzkumu a inovacím. "Berlín je pro to přirozeně tím správným místem," řekla.

Příchod amerického konkurenta přivítalo dokonce i německé sdružení automobilového průmyslu VDA. "Muskovo oznámení ukazuje důležitost Německa jako místa pro výrobu elektromobilů v Evropě," uvedlo sdružení. "Nevyhýbáme se konkurenci, právě naopak," dodalo.

Záměr Tesly postavit v Německu továrnu vítá rovněž německá automobilka Volkswagen, která minulý týden spustila masovou výrobu elektromobilů ID.3, napsala agentura AP. Podle odborníka na automobilový průmysl Ferdinanda Dudenhöffera by nová konkurence mohla být pro německé automobilky přínosem. "Je to dobrá zpráva pro VW, Daimler a BMW," uvedl Dudenhöffer.

Sdílení aut v Praze.
Sdílení aut zažívá v Praze boom. Může přinést úlevu dopravě

Mezi kandidáty na evropskou továrnu Tesly v minulosti patřila rovněž Británie. Musk nicméně v dnes zveřejněném rozhovoru se serverem Auto Express uvedl, že umístění závodu do Británie by bylo příliš riskantní kvůli nejistotě kolem odchodu země z Evropské unie.