V poměrném zastoupení bylo do kolekce vybráno 73 vín bílých, z nichž 58 bylo suchých a polosuchých, deset polosladkých a pět sladkých bílých vín. Dále 23 červených vín suchých, dvě růžová a dvě vína šumivá.

Nejúspěšnějšími odrůdami letošního ročníku se staly Ryzlink rýnský se sedmnácti zastoupeními, dále Chardonnay s deseti, Veltlínské zelené a Rulandské šedé s osmi zastoupeními, následoval Sauvignon se sedmi zastoupeními a nakonec Frankovka, Pálava a Ryzlink vlašský se sedmi zastoupeními.

Ročníkem s největším zastoupením je ročník 2015 s 53 víny a dále ročník 2016 s 37 víny. Nejstarší víno v letošní kolekci je z roku 2008. Nejpočetněji zastoupeným vinařstvím je Vinselekt Michlovský s devíti víny.

Odborní degustátoři z řad vinařů, sommelierů, enologů a další vinařských profesionálů rozhodli také o vítězích jednotlivých kategorií: 

  • Nejvyšší ocenění mezi bílými suchými a polosuchými víny bylo uděleno vínu Ryzlink vlašský 2016, pozdní sběr z Nového Vinařství, které se zároveň stalo absolutním vítězem – Šampionem letošního ročníku Salonu vín.
  • V kategorii bílých polosladkých vín porota nejvýše ohodnotila Ryzlink rýnský 2015, výběr z hroznů z vinařství Mikrosvín Mikulov. 
  • Jako nejlepší v kategorii bílých sladkých vín porota ocenila Tramín červený, výběr z cibéb 2015 také z Nového vinařství.
  • V kategorii růžových vín a klaretů uspělo Rosé Bočky, VOC Modré hory, 2016 z vinařství Víno J. Stávek.
  • Nejlepším vínem mezi červenými suchými a polosuchými se stala Frankovka 2015, kabinetní víno z vinařství Vinselekt Michlovský.
  • V kategorii šumivých vín si nejvyšší ocenění vysloužilo víno Louis Girardot brut 2011, jakostní šumivé víno ze společnosti Bohemia sekt. 
  • Cenu za nejlepší kolekci vín získala společnost Vinselekt Michlovský. 

V Salonu vín jsou prezentována ta nejlepší vína moravských a českých vinařů pro aktuální rok. Každoročně obliba expozice Salonu vín roste, což dokazuje i stoupající návštěvnost. Milovníci vín si nenechají ujít příležitost ochutnat naše nejlepší vína a dozvědět se o nich zajímavé informace.  Vyhlášení Salonu vín tak patří mezi nejvýznamnější vinařské události roku.