Toshiba dnes oznámila, že předseda její správní rady Šigenori Šiga v rámci převzetí zodpovědnosti za vzniklé ztráty odstoupí z funkce.

Prudký pokles akcií z důvodu nezveřejnění hospodářských výsledků

Podnik měl dnes ráno zveřejnit výsledky hospodaření za třetí finanční čtvrtletí. Na poslední chvíli však oznámil, že prezentaci výsledků kvůli problémům s auditem odkládá. Akcie podniku na to reagovaly prudkým poklesem, jejich cena uzavřela obchodování na burze v Tokiu se ztrátou osm procent.

Toshiba uvedla, že auditoři zpochybnili způsob, jakým její americká jaderná divize Westinghouse zaúčtovala převzetí společnosti Chicago Bridge & Iron (CB&I). Dodala, že se snaží získat od regulačních úřadů povolení, aby mohla čtvrtletní výsledky zveřejnit až 14. března.

Později firma zveřejnila odhady zisku na první tři čtvrtletí i celý finanční rok a rozsah odpisů u jaderných aktivit v USA.

Toshiba již koncem prosince varovala, že bude muset kvůli divizi Westinghouse zaúčtovat rozsáhlé odpisy. Investoři proto napjatě čekali na dnešní zveřejnění čtvrtletních výsledků podniku, aby se dozvěděli jejich přesnou výši.

Čtěte také:

Japonská Toshiba se po roce a půl ztrát vrátila k zisku
Toshiba zruší téměř 7000 pracovních míst, čeká rekordní ztrátu
Toshiba postaví ve Fukušimě největší japonskou solární elektrárnu