A nezůstane prý jen u výroby televizorů. „Výrobu chceme rozšířit i o ostatní výrobky společnosti Changhong, jako jsou klimatizace, mobilní telefony, lednice nebo počítače,“ řekl generální ředitel společnosti Wang Wensheng. Společnost plánuje umístit do nové továrny i výzkumné a vývojové centrum.

Nymburský závod by měl měsíčně vyprodukovat přes 80 tisíc televizorů. Roční produkce by tak dělala přes milion televizí. V průměru to dělá 2,5 televize za minutu. Podle generálního ředitele má nymburská továrna strategickou polohu, a stane se tak významným exportérem televizních obrazovek nejen pro místní trh, ale i pro celou západní Evropu. Vedení firmy podle něj předpokládá, že ani tím expanze neskončí a výrobky z Nymburka bude čínský výrobce vyvážet do celéhosvěta.

A co vlastně čínská firma přinese regionu? „Hlavně jsou to pracovní příležitosti. Důležitá je také možná spolupráce na dalších projektech s dalšími zeměmi,“ řekl místostarosta Miloš Petera. Celosvětově firma Changhong zaměstnává více než 30 tisíc zaměstnanců a výrobky prodává do celého světa.