V říjnu bylo v okrese Děčín bez práce 3 846 lidí, z toho více než polovina má nanejvýš praktickou školu. Více než čtvrtina je úplně bez vzdělání.

„Do slévárny v Rumburku, která nás stála 250 milionů, nemáme lidi. Proto jsme se rozhodli přijmout odborníky ze zahraničí. Je to krok, který jsem nechtěl nikdy udělat, ale v Čechách metalurga neseženete,“ popisuje problémy s nedostatkem zaměstnanců předseda správní rady výrobce obráběcích strojů TOS Varnsdorf Jan Rýdl.

Lidé i domy kolem silnice I/13 trpí. Obyvatelé jednoho z nich se proti tomu rozhodli protestovat alespoň formou cedule, která říká: Tento dům ničí značný provoz tolerovaný státem.
Kraj chce zrychlit „třináctku“. Někde by mohli řidiči trochu přišlápnout plyn

Možnost, že by sehnal kvalifikované zaměstnance na úřadu práce, je téměř nulová. TOS dodnes žije z absolventů varnsdorfské průmyslovky. Jenže tito lidé jsou už v důchodovém nebo těsně předdůchodovém věku. Po nich mezi zaměstnanci následuje dvacetiletá mezera.

„V současné době nás nejvíce trápí nedostatek kvalifikovaných lidí ve výrobě. Tím, že jsme u hranic, odchází spousta lidí do Německa,“ přidává se k Rýdlovi Aleš Havlas z rumburského Ventosu, který se zabývá výrobou vzduchotechniky nebo alternativních zdrojů.

Podle Havlase nemůže Ventos tolik automatizovat jako některé jiné strojírenské firmy a bez lidí se tak obejde jen velmi těžko. „Máme hodně specifickou výrobu, neděláme série,“ dodává Havlas s tím, že zakázky se snaží neodmítat. Musejí ale posouvat termíny dokončení.

Dobíjecí stanice pro elektromobily - Ilustrační foto.
Krásná Lípa líčí na turisty s elektroauty

Varnsdorfský TOS trápí také to, že nemůže rozšířit obory na své soukromé škole, kterou si před několika lety otevřel a kde si vychovává vlastní odborníky.

„Učíme klasické obory. Chceme na škole zavést dva mechatronické obory, což je kombinace elektronických a strojírenských oborů. Slýchám od úřadů, že je to duplicita s už stávající školou,“ líčí Rýdl s tím, že do školy se zapojilo už deset firem ze Šluknovska.

Právě výchova nových odborníků je podle Rýdla, na rozdíl od najímání zaměstnanců například z Ukrajiny, dlouhodobě smysluplným řešením.

#clanek|3773160

Pomoci řešit problémy s nedostatkem zaměstnanců se snaží také Svaz průmyslu a dopravy. Ten je garantem v Režimu Ukrajina, který má přispět k pokrytí potřeb firem zaměstnanci z Ukrajiny.

„Počet volných pracovních míst využitelných pro Režim Ukrajina u nás převyšuje o desítky tisíc počet uchazečů, které úřady práce evidují. Povinnost přednostně je nabízet tuzemským pracovníkům je v dnešní situaci zbytečná a jen prodlužuje dobu, než mohou firmy místo nabídnout cizinci a začít půlroční přijímací proces. Svaz chce tuto povinnost zrušit,“ vysvětluje mluvčí svazu Eva Veličková.

Pro firmy mající zájem se na Režimu Ukrajina podílet má svaz poměrně přísné podmínky. Jednou z nich je například stejná mzda pro tuzemské a zahraniční zaměstnance. Pokud firma odmítne navýšit mzdu na odpovídající úroveň, Svaz průmyslu a dopravy ji do Režimu Ukrajina nezařadí a zaměstnance ze zahraničí jí nezprostředkuje.

Nestabilní území pod mosty na D8 zpevňují dělníci pryskyřicí
FOTO: Nestabilní území pod mosty na dálnici D8 zpevňují dělníci pryskyřicí