Tato informace vyplývá z nabídky, kterou dopravce zveřejnil na svých stránkách. U všech vozidel bude postupovat obálkovou metodou, získá je ten, kdo nabídne nejvíce.

Autobusů je více

V seznamu na prodej je například šesti tramvají T6A5. U většiny z nich požaduje DPP minimální cenu na úrovni, kterou by dostal v kovošrotu. Ve dvou případech si pak tramvaje nacenil na nejméně 350 tisíc korun. Jde o tramvaje z let 1995 až 1997, každá má najeto přes milion kilometrů. Některé jsou již nefunkční.

Podstatně bohatší je nabídka autobusů. Těch je na seznamu přes 50. Většina z nich má minimální cenu stanovenou na hodnotě šrotu. Prodávají se vozidla z první dekády tisíciletí, většinou CityBusy a Karosy B951. Jejich prodej kvůli vyřazení z provozu DPP avizoval už minulý týden.

Dopravní podnik první adventní neděli rozsvítil tři vánoční tramvaje a retrobus, cestující budou vozit až do Tří králů.
V Praze vyjela „vánoční karavana“. Koukněte, jak vyzdobili tramvaje i autobus

V seznamu majetku na prodej jsou i speciální vozidla, například nakladač. Zajímavý je i seznam ostatního majetku k prodeji. Pořídit si od DPP můžete například piano, zubní rentgen nebo informační cedule z terminálu Černý Most.

Podobný výprodej pořádají pravidelně také jiné dopravní podniky. Někdy se pak objevují ve veřejném prostoru. Z minulosti jsou mediálně dobře známy například tramvaje stojící u dálnice D1 nebo na odpočívadle na D10.