Letadlo bude z Prahy odlétat každou středu a sobotu s plánovaným přistáním na kubánském Varaderu vždy o den později. Sobotní let bude rovněž vozit turisty do města Porlamar na venezuelském ostrově Isla Margarita, středeční let obslouží středisko Punta Cana v Dominikánské republice. Použitím letadla pro dálkové lety odpadnou technická mezipřistání pro dočerpání paliva na Azorských ostrovech nebo v Ganderu v Kanadě.

"Jsme přesvědčeni, že linka do Varadera osloví klienty nejen z České republiky, ale také ze zemí v rámci střední, východní a severní Evropy," uvedl hlavní manažer SmartWings Radek Müller. Novinkou je i větší letadlo Airbus A 330 - 200, který si Travel Service pronajme od kanadské společnosti Air Transat.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group vlastněné Jiřím Šimáněm a Jaromírem Šmejkalem. Dalšími z významných akcionářů jsou podnikatel Roman Vik a cestovní kancelář Canaria Travel. Firma, která na trhu působí od roku 1997, je lídrem v charterové dopravě v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Významný podíl trhu má také v Polsku. V roce 2013 zvýšil Travel Service zisk na 158 milionů Kč při tržbách dosahujících 14 miliard korun.