Americký herec John Travolta spolu se svou manželkou Kelly Prestonovou věnovali 70.000 randů (195.000 Kč) na dětský fond bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely. Píše o tom agentura AP.

Travolta s manželkou a dcerou Ellou strávili sobotní odpoledne se skupinou dětí, které podporuje Mandelův fond, v johannesburském sídle organizace.

Děti pro hvězdu kultovního snímku Pulp Fiction a jeho rodinu připravily bubnový koncert a zapěly jim serenádu nazvanou „Oči na nebi, nohy na zemi“.

Sám Travolta si posléze připomněl své účinkování v Horečce sobotní noci a předvedl několik tanečních kreací.

První černošský prezident Jihoafrické republiky založil fond, jenž pomáhá například dětem z ulice nebo uprchlíků. Má také v plánu vybudovat dětskou nemocnici v Johannesburgu.

Herec oblečený v bílém tričku a černém saku hovořil o důležitosti rodinného života. „Děti vás udržují v pokoře. Děti vás drží při zemi,“ poznamenal. Vyzval další kolegy z branže, aby využili svého postavení a přispěli k Mandelovu dílu.

Travolta se v Jihoafrické republice zdrží několik dní, aby podpořil tým Austrálie na světovém fotbalovém šampionátu. Herec je totiž mluvčím australské letecké společnosti Qantas.