Novým členem představenstva má být podle informací serveru Lidovky.cz Martin Durčák, který uspěl ve výběrovém řízení. Jednapadesátiletý Durčák v minulosti pět let působil jako šéf sítě čerpacích stanic Benzina, přičemž pracoval také v představenstvu její mateřské společnosti Unipetrol, kde měl na starosti bezpečnost a ochranu životního prostředí.

Obchodní centrum Nevsky v Petrohradu
Kellnerova PPF posiluje v Rusku. Koupí obchodní centrum Nevsky v Petrohradu

O konci Kaliny i Skavroně se hovořilo již několik měsíců. Zatímco Kalina působil na postu předsedy představenstva od dubna roku 2016, Skavroň strávil v managementu společnosti jen necelých pět měsíců. Jak připomíná server lidovky.cz, jednalo se o člověka, který měl důvěru premiéra Babiše, postupem času však jeho pozice v ČEPS oslabovala.

Nový předseda dozorčí rady

Změny se dotkly i samotné dozorčí rady, která jmenuje a odvolává představenstvo. Jejím novým předsedou se stal náměstek ministryně průmyslu a obchodu René Neděla.

Společnost ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od ERÚ. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů. Firmě loni meziročně stoupl zisk před zdaněním o 39,8 procenta na 2,9 miliardy korun. Celkové výnosy vzrostly o 5,7 procenta na 20,1 miliardy korun.

Pavel Surý.
Kšefty s pozemky? Exšéf Správy železniční dopravní cesty skončil