"Další výrazný růst očekáváme i v letošním roce. Jedním z důvodů rostoucí obliby Dubaje je otevření velkých zábavních parků a nových možností pro rodiny s dětmi," uvedla Lenka Fidranská ze společnosti Travel Advance, která zastupuje Dubajský turistický úřad v ČR.

Rozvoji turistiky pomohl obří airbus

Turistický ruch mezi oběma státy loni podpořilo nasazení obřího Airbusu A380 společnosti Emirates na pravidelné lince z Dubaje do Prahy.

Podle cestovní kanceláře Fischer roste počet lidí, kteří se při výběru dovolené rozhodnou pro Dubaj.

"Stále častěji do Dubaje míří i rodiny s dětmi, pro které hotely nabízí vynikající zázemí. Zdaleka už neplatí, že by Dubaj byla pouze luxusní destinací pro nejmovitější skupiny obyvatel naopak se stále víc otevírá i pro střední třídu," uvedl mluvčí CK Jan Bezděk.

Dubaj je čtvrtým nejnavštěvovanějším městem světa

Rok 2016 byl milníkem pro dubajský cestovní ruch, uvedl generální ředitel dubajského úřadu pro cestovní ruch Helal Saeed Almarri. "Loňské výsledky potvrdily místo Dubaje jako čtvrtého nejnavštěvovanějšího města světa. Počet turistů, které u nás stráví alespoň jednu noc, dosáhl 14,9 milionu," dodal.

Dubajský úřad pro turismus a obchodní marketing je oficiální vládní organizací, která se stará o propagaci Dubaje ve světě. Kromě celosvětových kampaní je odpovědná za vydávání licencí a klasifikaci všech služeb v dubajském cestovním ruchu, včetně úrovně hotelů, nebo činností cestovních kanceláří a agentur.

Čtěte také:

Dubajská ekonomika zpomaluje kvůli nízkým cenám ropy
Orlando bylo loni nejnavštěvovanější destinací v USA

Nejnavštěvovanější českou památkou byl loni opět Pražský hrad