Podobnou smlouvu mají tuzemští technici s čínskou společností Hainan Airlines provozující spojení mezi Prahou a Pekingem. Smlouva je plánována i pro spojení Sichuan Airlines, které mají zahájit pravidelné lety do Cheng - tu.

CSAT má už téměř 60 smluvních partnerů

"China Eastern Airlines je již třináctou mimoevropskou leteckou společností a celkově se řadí mezi 58 smluvních partnerů, kterým CSAT v současné době poskytuje traťovou údržbu jak na pravidelné, tak nepravidelné lety," uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, pod který společnost CSAT patří. Hodnotu zakázky na takzvanou traťovou údržbu pro letadla typu Airbus A330, případně Boeing 767 a 777 neuvedl.

O spolehlivé české letecké techniky je velký zájem

Firma Czech Airlines Technics vznikla jako opravna letadel ČSA, s postupným snižováním letadlové flotily ČSA hledá zakázky i jinde. Mezi největší zákazníky společnosti ale patří dál ČSA spolu se společností Travel Service. Ze zahraničních leteckých dopravců CSAT zajišťuje služby pro společnosti Transavia, Finnair, Air Berlin, a také pro vzdušné síly Armády ČR.