Předseda správní rady Twitteru Bret Taylor v pátek na twitteru uvedl, že správní rada je „odhodlána uzavřít transakci za cenu a podmínky dohodnuté s panem Muskem a plánuje podniknout právní kroky k vynucení dohody o fúzi. Jsme přesvědčeni, že u soudu v Delaware zvítězíme.“

Elon Musk.
Quo vadis, Twitter? Zaměstnanci mají obavy, Muskovi půjde hlavně o zisk

Twitter má kvůli ukončení smlouvy nárok na jednu miliardu dolarů, kterou se Musk zavázal v tomto případě zaplatit. Místo toho se ale firma chystá bojovat za dohodu, kterou schválilo představenstvo společnosti a prosazoval ji generální ředitel Parag Agrawal.

Muskovi právníci: Twitter nedodržel své závazky 

Muskovi právníci zprávu o odstoupení od smlouvy oznámili v pátek představenstvu Twitteru. V dopise zveřejněném v podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) jeho právní zástupce Mike Ringler píše, že „Twitter nedodržel své smluvní závazky.“ Muskovi prý neposkytnul relevantní obchodní informace, které požadoval.