Německý soud loni v březnu zakázal Uberu v celé zemi nabízet alternativní taxislužbu provozovanou řidiči, kteří nemají koncesi pro provozování taxi a nesplňují další přísné požadavky na provozování osobní dopravy. Průkopník internetově zprostředkované osobní dopravy se od té doby omezuje na služby UberX a UberBlack s řidiči, kteří vyhovují německým předpisům.

Firma však narazila na nedostatek profesionálních řidičů a svůj servis UberX musela ukončit například ve Frankfurtu a Hamburku. Nyní tuto službu provozuje jen v Mnichově.

Freese uvedl, že perspektivně chce firma uvést na německý trh servis spolujízdy UberPool, v jejímž rámci sdílí jeden vůz Uberu více zákazníků. V tuto chvíli by však tato služba porušovala německé předpisy, řekl Freese.

Aplikace Uber umožňuje zákazníkům, kteří si ji stáhnou do mobilního telefonu, spojit se přímo s registrovanými řidiči, kteří je odvezou na určené místo. Aplikace slouží i jako taxametr a platební nástroj. Firma se označuje za službu, která zprostředkovává kontakt mezi řidiči a zákazníky, nikoli za taxislužbu.

Uber, který byl v roce 2009 založen v San Francisku, v posledních letech mohutně expanduje po celém světě. Dostává se přitom do střetů s vládami a úřady jednotlivých zemí a měst. Tradiční taxislužby firmu obviňují z nekalé konkurence, protože Uber často obchází přísné regulační předpisy. Od roku 2014 Uber podniká také na českém trhu.