„Kapucinát je ubytovna, která se nachází v klášteře bratří kapucínů v Praze na Hradčanech a je spravovaná přímo Provincií bratří kapucínů v ČR,“ vysvětlila Lucie Veselá z kapucínského kláštera. Návštěvníkům tu poskytují dvojí druh ubytování. „Jedním z nich je dlouhodobé, a to je určené pro studenty různých vysokých škol, ale pouze pro chlapce. Krátkodobé ubytování mohou využívat turisté,“ vysvětlila Lucie Veselá.

Luxus nečekejte

Noc v klášteře tak kromě studentů využívají cestovatelé jak ze zahraničí, tak z České republiky. „Ubytováváme především domácí turisty, z cizinců k nám nejvíce jezdí se Slovenska a z Polska. Vzhledem k tomu, že jsme ubytovna, jezdí k nám především školní výlety a různé větší skupiny, případně rodiny s dětmi,“ uvedla Lucie Veselá.

Kapucinát svým návštěvníkům nabízí pokoje od jednolůžkových po velké pokoje s palandami. Přes rok se tu může maximálně ubytovat 28 studentů. Pro turisty je určeno 14 pokojů s 55 lůžky. Luxusní hotelové služby v klášteře ale nečekejte. Snídani vám nepřipraví a na toaletu si budete muset dojít na chodbu. Pokud si vystačíte se skromným pokojem a wi-fi sítí, budete spokojení.

Když se vám poštěstí, tak z okna uvidíte i řeholníky v kapucích. „Lidé se o nás dozvídají nejvíce z internetu. Také díky doporučení od těch, kteří u náš už byli. Hosté se také často vrací. Ubytovací pravidla máme běžná jako všude jinde. Noční klid je stanovený na 22. hodinu, ale neznamená to, že všichni už musí být v posteli. Hosté i studenti mají klíče od kláštera, takže příchody i odchody záleží na nich,“ popsala Lucie Veselá.

Pokud se budete chtít ubytovat v jednolůžkovém pokoji, za noc zaplatíte 400 korun, o stovku méně pokud si s sebou vezmete vlastní spacák. Jen dvě stě korun vás bude přespání stát, jestliže se ubytujete ve čtyřech a místo zdejších peřin použijete vlastní spací pytel.