„Bylo pro mě ctí být generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia,” řekl Jiří Kunert, který své působení v nejvyšší funkci zahájil v roce 1988 v tehdejší Živnostenské bance, která se později stala součástí skupiny UniCredit. „Přeji Jakubovi jen to nejlepší a jsem si jist, že jeho zkušenosti a znalosti získané na různých vrcholových manažerských pozicích ve skupině UniCredit zajistí, že naše banka bude nadále na českém a slovenském trhu úspěšně růst.“

Jedna z největších směnáren Staroměstského náměstí, která se sice chlubí nulovým poplatkem, nicméně třeba za euro dostane klient pouhých 17 korun. Prý se jedná o marži.
Výměnu peněz ve směnárně bude možné do tří hodin reklamovat, schválila Sněmovna

„Díky svým bohatým zkušenostem je Jiří Kunert jednou z významných osobností bankovního sektoru a často uznávaný jako nejlepší bankéř v České republice,“ uvádí Carlo Vivaldi, ředitel divize pro střední a východní Evropu skupiny UniCredit.

Z manažera pobočky generálním ředitelem

Z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele banky Kunert odejde ke dni skončení současného mandátu 1. dubna příštího roku. Na jeho místo nastoupí o den později dosavadní ředitel globálních bankovních služeb Jan Dusílek, který ve společnosti působí od roku 2003, kdy začal pracovat jako manažer regionální pobočky tehdejší Živnostenské banky.

„Jsem rád, že jsme nového generálního ředitele opět vybrali mezi našimi kolegy. Jakub Dusílek je připraven navázat na práci svého předchůdce a dál pokračovat v rozvoji UniCredit Bank. V nové pozici jej srdečně vítám,” dodává Carlo Vivaldi.

„Jsem velmi rád, že jsem dostal tuto příležitost, ke které přistupuji s pokorou a nadšením. Těším se na spolupráci s týmy v obou zemích. Chci nadále pokračovat v dosavadním úspěšném rozvoji UniCredit Bank jako jedné z předních bank na českém a slovenském trhu,“ říká Dusílek.

Euro, ilustrační foto
Koruna výrazně posílí. Euro bude pod 25 korun, domnívá se ČNB