Výhradní partnerství s pojišťovnou Allianz poskytne klientům UniCredit přístup k životnímu i neživotnímu pojištěním nejenom v České republice, ale také v Bulharsku, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a na Slovensku.

„Klienti UniCredit budou mít prospěch z našich rozsáhlých zkušeností v oblasti poptávky po životním, zdravotním, majetkovém a úrazovém pojištění ve střední a východní Evropě. Můžeme je tak chránit v klíčových okamžicích jejich života,“ vysvětluje regionální ředitel Allianz pro střední a východní Evropu Petros Papanikolaou.

Ilustrační foto
Nákupní horečka pokračuje. Tržby v maloobchodě vzrostly o 5,6 procenta

Podle něj sdílejí obě společnosti vizi pokračovat v růstu zemí střední a východní Evropy. „Tato spolupráce zvýší nabídku UniCredit tím, že poskytne celou škálu produktů životního a neživotního pojištění, stejně jako vynikající služby pro naše individuální a drobné podnikatele, kteří využijí nejen naší vedoucí pozice v regionu, ale i odbornosti pojišťovny Allianz,“ říká také ředitel divize UniCredit ve střední a východní Evropě Carlo Vivaldi.

Střední a východní Evropa představuje významný rostoucí trh pro pojišťovnictví. Míra penetrace je výrazně nižší než v západní Evropě. "Je předpoklad, že právě bankopojištění bude důležitým distribučním kanálem, který v nejbližších letech tuto mezeru zaplní," uvedl Václav Bálek, mluvčí Allianz. 

Světelské sklárny Crystalite Bohemia za den zpracují až 150 tun skloviny. Mají pět tavicích agregátů, z nichž největší nový má kapacitu 45 tun. Nápojové sklo ve sklárnách vyrábějí tři linky, roční produkce činí 55 milionů kusů.
Podnikatel Cerva prodává sklárny ve Světlé, před lety je zachránil před krachem