Základ CZ 75 Republika tvoří model ikonické a nejprodávanější československé zbraně všech dob – pistole CZ 75. Její nadčasový design a unikátní konstrukce jsou důkazem špičkového umu československých konstruktérů a přihlášení se k tradici výroby zbraní v Československé republice.

Česká zbrojovka z Uherského Brodu. Na snímku je jedna z vyráběných zbraní
Česká zbrojovka postaví v Arkansasu továrnu. Investuje do ní dvě miliardy

Pistole CZ 75 Republika je vyrobena z uhlíkové a chrom-molybdenové oceli. Kontury rámu a závěru jsou zvýrazněny zdobnou linkou vytvořenou inkrustací 24karátového zlata. Celá zbraň je zdobena motivem lipových lístků národního stromu Československa, připomínajícího naši národní svobodu a demokracii a důležité součásti státní symboliky meziválečné republiky.

Na levé straně jsou s využitím retrofontu vyhotoveny popisy CZ 75 REPUBLIKA a PRAVDA VÍTĚZÍ. Že je pistole vyrobena v limitované edici, je zřejmé z nápisu nad lučíkem zbraně. Pravé straně dominuje mimo ručně tepané rytiny zlatý původní prvorepublikový státní znak a soubor unikátních výrobních čísel CSR-1918 až CSR-2018. Všechny ovládací prvky jsou zlaceny čtyřiadvacetikarátovým zlatem. Střenky jsou z kořene vřesovce stromovitého neboli z briáru. Zajímavou kresbu hnědého dřeva zvýrazňuje povrchová úprava – politura.

V originální kazetě

Každý ze sta kusů pistole CZ 75 REPUBLIKA je uložen v originální kazetě vyrobené ze tří druhů dřev. Víko kazety zdobí plastická řezba lipové ratolesti, která obklopuje československý státní znak z období První republiky. Boky kazety jsou dýhovány tmavou ořechovou kořenicí. Lůžko pro pistoli v kazetě je z mikroplyšového, tmavě červeného polstrování.

Do víka je na ručně vyrobeném papíře zapaspartován portrét prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka doplněný velkým státním znakem Československé republiky. V otevřené poloze víko kazety přidržují dvě textilní trikolory v barvách státní vlajky. Každá zbraň je opatřena certifikátem pravosti.

V rámci aukce je nabízena pistole CZ 75 REPUBLIKA s označením roku 1918, tedy rokem, kdy byla založena Československá republika.

Pistoli do aukce věnovala společnost Česká zbrojovka Group SE. Celý výtěžek z prodeje bude věnován na dobročinné účely, tedy Vojenskému fondu solidarity a Nadaci policistů a hasičů.

Andrej Babiš a Donald Trump
Babiš jednal s Trumpem v Bílém domě. Je to výborný společník, řekl