Tou největší je asi přestěhování japonské restaurace GóKaNá, která opustila Stodolní ulici. Vyhlášené sushi nově můžete ochutnat v Zámecké ulici, kde dříve sídlila luxusní restauce ScanSen. 

GÓKANÁ POSKOČILA MEZI ELITU

Gokana sushi barZdroj: Deník / Sonnek Pavel

Hektický závěr roku má za sebou vyhlášený ostravský kuchař a podnikatel v oblasti gastronomie Tomáš Polák, který s velkým úspěchem rozjel dva podniky ve Stodolní ulici GóKaNá Sushi Bar a asijské bistro Moss.

„Někdy v druhé polovině minulého roku jsme se rozhodli pro zásadní změnu, že obě restaurace přestěhujeme a vlastně od sebe oddělíme. Moss přešel po nezbytné rekonstrukci do prostor GóKaNá. A naši vlajkovou loď jsme po šesti letech přestěhovali do reprezentativnějšího prostoru na Zámeckou ulici, kde dříve sídlila luxusní restaurace ScanSen,“ vysvětlil Polák.

Nová GóKaNá má i díky exkluzivnímu interiéru a špičkovým kuchařům ambici být jasně nejlepší japonskou restaurací ve městě.

HAPPY BÁNH MÍ

Bánh miZdroj: Deník / Sonnek Pavel

Na tramvajové zastávce přímo naproti pasáži Vesmír nově sídlí vietnamské bistro Happy Bánh Mí, které provozuje dvojice mladých podnikatelů Cuong Nguyen a Aleš Klement.

A vedou si zatím skvěle, což potvrzuje i to, že mívají nejen v exponovaných časech plno. Sázka na moderní interiér i vietnamské speciality (bagety, saláty, polévky, závitky, kuřecí stripsy atd.) se vyplácí.

„V budoucnu bychom chtěli mít restaurací více, ale to je ještě hodně daleko. Nyní se soustředíme jen na provoz první restaurace. Pořád je co zlepšovat,“ uvedl Aleš Klement. Happy Bánh Mí má otevřeno každý den kromě neděle. 

HOGO FOGO PŮJDE DO VĚTŠÍHO

Hogo FogoZdroj: Deník / Sonnek Pavel

Jeden z nejpopulárnějších podniků v centru města, Hogo Fogo Bistro, se na jaře přestěhuje. Z Chelčického ulice zamíří do většího prostoru na Sokolské třídě, kde dříve sídlila restaurace Amfora. A je to zásadní krok kupředu, který ocení všichni fanoušci tohoto bistra.

V novém prostředí totiž bude nejen více míst, ale hlavně posezení na zahradě, které nyní chybělo.

„Málokdo ví, že jsme o tento prostor měli zájem ještě před vznikem bistra v Chelčického ulici. Nakonec jsme se rozhodli náš sen budovat tam, kde jsme se cítili skvěle. A to i díky našim skvělým sousedům (podnik La Petite Conversation). Postupně jsme ale začali zjišťovat, že nám tento malinkatý prostor začíná být těsný. Chceme se dále rozvíjet, a proto jsme se se vší pokorou rozhodli pro tento krok,“ uvedl Petr Jonáš, jeden z majitelů Hogo Fogo Bistra. Co vznikne nového v Chelčického ulici, zatím není jasné.

 
POE POE I V OSTRAVĚ

Poe PoeZdroj: Deník / Sonnek Pavel

Síť rychlého občerstvení, která sází na čerstvé suroviny a na trhu chce prorazit i díky dostupným cenám, otevřela první pobočku na Sokolské třídě. Právě tam už od prosince mohou lidé ochutnat speciality ze slaného nebo sladkého baru.

„Druhou pobočku brzy otevřeme na Jantarové ulici hned vedle OC Forum Nová Karolina,“ uvedla majitelka podniků Michaela Kovaříková.

TAKŽE TAK NOVĚ NA HRADBÁCH 

Takže takZdroj: Deník/Pavel Sonnek

Na Hradbách poblíž studia Českého rozhlasu najdete od konce minulého roku zajímavý koncept rychlého občerstvení. Majitelka podniku Takže tak Zuzana Janošová láká nejen na stálou nabídku sendvičů a domácích chlebíčků s nejrůznějšími domácími pomazánkami, ale také týdenní menu nabídku.

„Nejlepší bude, ať lidé přijdou ochutnat naše speciality,“ uvedla Janošová s tím, že bistro otevírá každý všední den už v 7.30 hodin.

CUKRÁRNA DEJ SI VE VESMÍRU

DejsiZdroj: Deník / Sonnek Pavel

Cukrásna Dej si má v moravskoslezském regionu už dvě pobočky. Po úspěšném pětiletém provozu v Havířově se majitelé rozhodli i pro otevření pobočky v centru Ostravy v pasáži Vesmír, kde dříve byla jedna z posledních prodejen gramodesek a cédéček.

Cukrárna si zakládá na tom, že dorty a zákusky jsou vždy vyrobeny z přírodních surovin, které nikdy nenahrazuje levnějšími variantami produktů, a nepoužívá dobarvující ani konzervační látky.

KONEC ŠATLAVY

ŠatlavaZdroj: Deník / Sonnek Pavel

Pivnici Šatlava, která před několika dny ukončila provoz, v pasáži Vesmír vystřídá už za několik týdnů kavárna CO KAFE. Ta se tam přestěhuje z nedaleké Poštovní ulice.

DVĚ ZNÁMÉ KAVÁRNY JSOU PO REKONSTRUKCI

POLO CAFFÉ A ČERNÁ HVĚZDA V NOVÉM

Dvě známé ostravské kavárny prošly v minulých týdnech zásadní obměnou. Polo Caffé na Masarykově náměstí (vlevo) prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a k zásadním novinkám patří nejen nová kuchyně, ale také atraktivní posezení v prvním patře.

Polo CafféZdroj: Deník / Sonnek Pavel

Zásadní změna interiéru proběhla také v kavárně Černá hvězda na začátku Stodolní ulice. „Nový interiér je světlejší a vzdušnější. Novinkou je i to, že i vaříme,“ uvedla manažerka podniku Dominika Bittner Jandačová.

V obou kavárnách najdete na stěnách obrazy známých ostravských malířů. „U nás je to nyní Daniel Balabán,“ dodala Jandačová.