„Předběžnými výsledky výrazně překonáváme naši prognózu ve všech důležitých ukazatelích. Jde o potvrzení našeho trvalého cíle být stabilním a spolehlivým partnerem občanů i podniků. V oblasti střední a východní Evropy dnes stojíme jako pojišťovací skupina v čele,“ uvedla na tiskové konferenci generální ředitelka Elisabeth Stadlerová.

Alena Schillerová.
Změny systému zdravotního pojištění možná neprojdou, přiznala Schillerová

„Státy, v nichž působíme, rostou v průměru dvojnásobně oproti zemím eurozóny. Do této části evropského kontinentu chceme investovat i nadále. Potřebnou finanční základnu nám poskytují více než solidní výsledky posledního období. Zejména zde chceme zvýšit podíl na pojištění majetku a na havarijním pojištění motorových vozidel,“ dodala

Mezi země, které byly v roce 2018 v oblasti pojistného mimořádně úspěšné, patří i Česká republika s přibližně 81 miliony eur, tedy dvěmi miliardami korun pojistného navíc a s pětiprocentním nárůstem. To samé platí pro Pobaltí se zhruba 48 miliony eur (1,2 miliardy korun). Pozoruhodné přírůstek pojistného zaznamenalo i Bulharsko (čtrnáct procent) a Maďarsko (sedm procent). Přibližně 56 procent hospodářského výsledku a 53 procent zisku připadá na země střední a východní Evropy.

Posílení v oblasti pojištění majetku

Velký potenciál vidí VIG i ve zdravotním pojištění, které má se zhruba šesti procenty zatím sice jen malý podíl na celkovém objemu pojistného, ale vykazuje velmi slibný vývoj. V oblasti životní ochrany je cílem mírný nárůst běžně placeného pojištění. 

Náklady na pojistné události koncernu po odečtení podílu na zajištění tvořily v roce 2018 6,9 miliardy eur (177 miliard korun) a odpovídají úrovni předchozího roku. Na základě dobrých výsledků navrhne představenstvo skupiny výrazné zvýšení dividendy z 90 centů na jedno euro za akcii. Dividendový výnos proto představuje 4,9 procenta.

Dovolená v Bulharsku
U 150 cestovek je nejasné pojištění proti úpadku. Zcestná informace, hájí se MMR