Byty a garáže budou k dispozici v bytovém domě, který se začne stavět na jaře příštího roku. Kolaudace objektu a předání bytů jsou naplánovány na začátek roku 2020. Dům ponese stejně jako všechny předchozí, které M&K RE v pražských Čakovicích postavil nebo právě staví, jméno po rostlinách blízkého zámeckého parku. Tentokrát to bude Tulipán.

„Na projektu jsme i se všemi přípravnými fázemi pracovali prakticky celé poslední desetiletí,“ říká partnerka skupiny Natland Jana Sečkářová. Na trhu s rezidenčním bydlením podle ní za tu dobu proběhly zásadní změny, developer na ně ale mohl reagovat jen v omezené míře.

„S každým dalším domem, jehož stavbu jsme zahajovali, jsme například upravovali detaily dispozice bytů, abychom mohli nabídnout maximum využitelného prostoru,“ říká Sečkářová. Skladba bytových jednotek jako celek ale musela zůstat zachována, aby odpovídala záměrům schváleným v územním rozhodnutí.

„S každým dalším domem, který jsme dali do prodeje, rostla poptávka po malometrážních bytech,“ připomíná známý trend vedoucí obchodního oddělení M&K RE Šárka Kloučková. „S trochou nadsázky lze říci, že bychom mohli už před několika roky úplně přestat nabízet byty větší než 2+kk,“ upřesňuje Kloučková.

Bytový dům Tulipán nabídne deset bytů 1+kk, 29 jich bude mít dispozice 2+kk, jedenáct 3+kk a čtyři 4+kk. Jejich výměry se budou pohybovat od 31 do 94 metrů čtverečních. Celý objekt bude zařazen do energetické třídy B, která se označuje jako „velmi úsporná“.