ALIBI NETWORK (síť alibi), Chicago

Tato společnost provozuje internetovou stránku, která slouží jako "agentura s kompletními službami pro zajištění alibi a omluv v nepřítomnosti, stejně jako pomoc při celé škále citlivých záležitostí". Alibi Network poskytuje virtuální hotelovou službu s recepční na telefonu 24 hodin denně; zajišťuje potvrzení imaginárních leteckých spojení, hotelových pronájmů i zapůjčení vozů, a také "na míru šité alibi pro osoby zapojené do vztahů, jež je třeba udržet v tajnosti". Cena za poskytnutí alibi se pohybuje od 750 do 1500 dolarů (asi 18.000 až 36.000 korun). Podle šéfa marketingu firmy Michaela DeMarka zhruba polovina podnikání slouží k zamaskování nevěry a zbytek lidem, ktreří se chtějí ulít z práce.

I DO NOW I DON'T (ano, nebo radši ne), New York

Firmu I Do Now I Don't založil Josh Opperman poté, co se jednoho dne vrátil domů a zjistil, že zmizela jeho snoubenka i všechny její věci - a na konferenčním stolku zůstal jen diamantový zásnubní prsten, který jí dal. Opperman se prsten v hodnotě 10.000 dolarů pokusil vrátit, ale zjistil, že by za něj dostal jen 3500 dolarů. A v tu chvíli ho napadlo založit internetovou stránku, která prodává použité zásnubní prsteny. Prodejce na server umístí fotografii prstenu a jeho cenu; jakmile se najde kupec, podrží Opperman jeho peníze, dokud prsten neprověří akreditovaný gemologický ústav. Z každé transakce si ponechává 15 procent prodejní ceny. A devět let poté, co mu snoubenka práskla do bot, je on tím, kdo se směje naposled - jeho server prý ročně generuje zisk tři miliony dolarů.

NEUTICLES (varlata pro kastrované psy), Oak Grove

Firma Neuticles prodává implantáty do varlat psů, kteří podstoupili kastraci. Vypadá to jako vtip, ale není - forma tvrdí, že za posledních 17 let prodala půl milionu párů tohoto specifického druhu implantátů. Jejich cena se pohybuje podle velikosti od 169 do 399 dolarů plus náklady na operaci. Jednou ze zákaznic prý byla i herečka Kim Kardashianová, která je nechala implantovat svému psu, aby neměl mindrák z chybějícího orgánu.

UNCLAIMED BAGGAGE CENTER (středisko nevyzvednutých zavazadel), Scottboro

Když se při přepravě ztratí nějaké zavazadlo, letecká společnost obvykle pátrá po jeho vlastníkovi tři měsíce. A pak je prodá v aukci nejvyšší nabídce - což je zhusta zaměstnanec Střediska nevyzvednutých zavazadel. Toto rozlehlé středisko v Alabamě má obrovské sklady, do nichž denně přibude 7000 kusů nevyzvednuté bagáže. Obchod je velkou turistickou atrakcí, kam ročně zavítá kolem milionu návštěvníků. A už prodal celou škálu ne úplně běžných věcí - od rakví, přes živé hady, surový smaragd o váze 41 karátů či raketový naváděcí systém pro stíhačky, který se okamžitě vrátil do lůna amerických ozbrojených sil.

ANGER ROOM (vztekací místnost), Dallas

Určitě už jste někdy měli takový vztek, že se vám chtělo něco rozbít. Pak by se vám hodila vztekací místnost dallaské firmy Anger Room. Tady si můžete koupit pět až 25 minut času, během kterého můžete naprosto zdemolovat místnost, která se podobá buď vaší kanceláři, kuchyni nebo obýváku. Klient dostane tupý předmět dle vlastního výběru a může roztřískat, co se mu zlíbí. Ceny sahají od 25 do 75 dolarů a filozofií firmy je umožnit lidem vybít vztek na bezpečném místě - a bez následků v okolním světě.