Podle aktuálně publikovaných údajů Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bylo v Česku ke dni 14. 8. 2018 vedeno celkem 3974 veřejných čerpacích stanic, což představuje 56,5 procenta z celkového počtu 7039 stanic. Ve srovnání s údaji platnými ke konci loňského roku se celkový počet čerpacích stanic v Česku zvýšil o 19.

„Pro běžného motoristu je ale směrodatný počet veřejných čerpacích stanic, který letos vzrostl o 34. Naopak počet neveřejných stanic, které se nacházejí téměř výhradně v areálech podniků, se snížil o 26,“ vysvětluje Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon, jež firmám poskytuje tankovací karty Shell a EuroOil.

První autonomní tramvaj na světě
Průlom v městské dopravě? Siemens představí první autonomní tramvaj na světě

Ministerstvo průmyslu a obchodu eviduje též takzvané čerpací stanice s vymezeným přístupem, které se rovněž nacházejí v různých podnikových areálech a kde se prodej pohonných hmot uskutečňuje omezeně na základě specifických smluvních vztahů. Jejich počet vzrostl o 11.

Počet standardních stanic se zvýšil jen o čtyři

Rostoucí počet evidovaných čerpacích stanic však neznamená, že by stejným tempem přibývalo míst, kde je možné natankovat. Počet standardních stanic, kde je k dostání především benzín a nafta, se totiž letos zvýšil jen o čtyři, zatímco stanic s prodejem CNG přibylo deset a LPG stanic dokonce 18.

Speciální auto kontroluje od pondělí parkování v historickém centru města. Od prvního září tam platí systém rezidentního parkování.
Parkování v historickém centru? Ubylo lidí, vadí podnikatelům

„Počet veřejných čerpacích stanic trvale roste již jedenáctým rokem v řadě a celkově je v Česku nejvíce čerpacích stanic v historii. Nelze to však chápat tak, že by se stejným tempem zvyšovala hustota čerpacích stanic,“ upozorňuje Damir Duraković.

Podle Ředitelství silnic a dálnic máme v Česku silniční síť o délce asi 55 756,5 kilometrů, což při počtu 3974 veřejných čerpacích stanic znamená, že motorista teoreticky míjí pumpu každých 14 km. „Ve skutečnosti jsou ale nově vznikající plnicí stanice CNG a čerpací stanice LPG mnohdy přidružené u stávajících čerpacích stanic jiných vlastníků,“ dodává Damir Duraković. Na jedné adrese tak bývají evidovány dvě různé stanice s různými vlastníky, i když celý areál mívá společnou obsluhu.

Toyota C-HR.
Toyota svolává ke kontrole přes milion hybridů. Kvůli zkratu v motoru