„Stalo se tak díky rozumnému hospodaření jednotlivých organizací města, vysoutěženým cenám některých stavebních prací a také poskytnutým dotacím, které město získalo,“ konstatoval Tecl.

Ten jako příklad dobře vysoutěžené ceny uvedl demolici staré kotelny v lokalitě Pražské ulice. „Rozpočtová cena byla v tomto případě stanovena na čtyři miliony korun, finální pak dosáhla necelý milion korun,“ uvedl Tecl.

Z dotací uvedl třeba půl milionu korun, které do městské pokladny přitekly z rozpočtu Ministerstva kultury ČR, a to na přestavbu bývalé základní školy v Rubešově ulici.

Havlíčkobrodské samosprávě se ale dařilo i při prodejích nemovitého majetku. Aeroklub Letňany odkoupil za půl milionu korun osm set metrů čtverečních plochy v areálu letiště – podle informací Deníku tam chce postavit halu pro svoje potřeby.

„Pokračoval i prodej bytů, a to především v lokalitě Na Výšině. O dvanáct volných bytů tam projevilo zájem sedm lidí. Se šesti se už město dohodlo,“ doplnil místostarosta města Čeněk Jůzl.

Prodány byly také některé byty, které si jejich uživatelé do svého vlastnictví odkoupit nechtěli. Ve dvou konkrétních případech tak byli s byty „prodáni“ i nájemníci – v rámci takzvaného prodeje třetím osobám. „Za prodej bytů obdrží město šest milionů korun,” uzavřel Jůzl.