„Dlouhodobě se snažíme podporovat podnikatelské prostředí ve městě, teď například v nové průmyslové zóně. Snažíme se podmínky pro podnikatele nastavovat tak, aby byly vstřícné, můžu zmínit například podporu webových stránek směrem k podnikatelům,“ vysvětluje úspěch tajemník vítězného Chebu Václav Sýkora. Cheb nejvíce zabodoval přístupem veřejné správy. V kraji se umístil na první příčce a ve většině jednotlivých kritérií získal přední místa.

Celkové pořadí
1. Cheb
2. Aš
3. Mariánské Lázně
4. Karlovy Vary
5. Kraslice
6. Ostrov
7. Sokolov

Vůbec nejlépe si vedl v testu elektronické komunikace, na svých webových stránkách poskytuje také přehledné informace pro podnikatele, druhé místo město obsadilo v kapitálových výdajích a přední umístění získalo rovněž v podpoře veřejné dopravy.

V podnikatelském prostředí to město dotáhlo na celkově čtvrtou příčku. Může se pochlubit především vyšším podílem malých a středních firem, vysokým přírůstkem obyvatel a nižší nezaměstnaností.

A také další dvě příčky obsadila města z Chebska. Na druhé místo vynesla nejzápadnější české město především nejnižší nezaměstnanost v regionu a nejvyšší přírůstek obyvatel. V přístupu veřejné správy vyniká Aš nejvyšší likviditou a velmi dobrou podporou webových stránek radnice směrem k podnikatelům.

Mariánské Lázně vybojovaly třetí místo vůbec nejvyšším podílem podnikatelů v kraji a nejvyšším růstem ekonomických subjektů. Skvěle si vedly i v ostatních kritériích, mají druhý nejvyšší podíl malých a středních firem, nejnižší poměr dluhové služby k běžným příjmům, druhou nejvyšší likviditu a jako druhé v kraji také nejvíce podporují veřejnou dopravu.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podesáté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí se vyhodnocuje nejen za jednotlivé kraje, ale také za celou Českou republiku.