Počet firem, které se rozhodly snížit počet pracovníků v režimu hromadného propouštění, klesl proti prosinci o 15 a meziročně o šest. Podniky plánují propustit o 1357 zaměstnanců méně než ve stejném období loňského roku a o 581 pracovníků méně než v předchozím měsíci.

Zaměstnavatelé se chystají propouštět především v oblasti prodeje, obchodu a veřejné správy, elektroniky nebo zpracování potravin. Z hlediska profesí se propouštění bude týkat zejména prodavačů, kovodělných, montážních, strojírenských dělníků a pracovníků v administrativě. Jako nejčastější důvod k přijetí tohoto kroku uváděly firmy omezení odbytu výrobků, zvýšení efektivity práce a restrukturalizace společnosti.

"V lednu jsme zaznamenali jak meziměsíční, tak i meziroční pokles, který opravdu není zanedbatelný. Mimo jiné to svědčí o snaze zaměstnavatelů udržet si stávající obsazení pracovních pozic," komentovala statistiku Kateřina Sadílková, která je pověřená řízením Úřadu práce ČR.

O hromadné propouštění jde tehdy, pokud během 30 dnů dostane ve firmě s 20 až 100 zaměstnanci výpověď minimálně deset lidí. V podniku se 101 až 300 pracovníky je to aspoň desetina zaměstnanců a ve společnosti s více než 300 zaměstnanci minimálně 30 lidí. Než dá zaměstnavatel výpovědi zaměstnancům, musí o svém záměru písemně informovat odborovou organizaci, radu zaměstnanců a příslušnou krajskou pobočku ÚP ČR podle místa činnosti firmy.