„Jedná se o pokročilou a v poslední době velmi preferovanou generaci trolejbusů. Vozy mohou být průběžně nabíjeny baterií „In-Motion Charge“ přes trolejové vedení, která umožňuje ukládat energii do bateriových akumulátorů ve vozu,“ říká obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Trolejbusy mohu být nasazeny na trasy, které nemusí být pokryty trolejovým vedením po celé délce. Díky tomu se lépe řeší linky MHD a dochází ke snížení nákladů na infrastrukturu.

„Poměr jízdy na troleji a trakci může dosahovat hodnoty až 50 na 50. Dopravce tím profituje z vozu na elektrický pohon, který je výkonný za všech okolností a neztrácí čas statickým dobíjením, protože energie je do vozu získávána během jízdy pod trolejí,“ dodává Pavel Kuch.

Studie Škoda Vision X.
Takhle bude vypadat malé SUV od Škody. Podívejte se na první obrázky konceptu

Škoda Electric v minulosti s firmou Iveco realizovala celou řadu projektů trolejbusů. V italské Bologni tak například slouží 49 vozidel, pro které plzeňská Škoda vyráběla elektrovýzbroj a zajišťovala v Plzni kompletní montáž.

V listopadu loňského roku také v rámci veletrhu CZECHBUS představila nový elektrobus Škoda E’City, který rovněž vznikl na základě spolupráce s firmou Iveco.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a severní Americe. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů představila Škoda Electric také několik typů nových bateriových elektrobusů, kromě toho se zabývá také pohony pro elektrická vozidla, trakčními motory a například hybridními autobusy.

Škoda začala s dodávkou trolejbusů do Rumunska.
Škoda dodá do Rumunska čtrnáct nových trolejbusů