Počet lidí, kteří pracují v průmyslové zóně Triangle u Žatce, se přehoupl přes čtyři tisíce. Od začátku roku se zvýšil o tři stovky, za posledních sedm let se více než zpětinásobil. Firmy v zóně personálně rostou, i když sehnat nového kvalitního zaměstnance je dnes mnohdy velký problém.

„I přesto, že tuzemský pracovní trh už nenabízí kvalifikované zaměstnance, tak se společnostem v zóně Triangle stále daří získávat novou pracovní sílu,“ uvedl Martin Pondělík, manažer pro lidské zdroje a práci s veřejností krajské organizace SPZ Triangle.

V Ústeckém a Moravskoslezském kraji je míra nezaměstnanosti shodně 4,7 procenta, což je nejvíc v České republice. V evidenci Úřadu práce v Ústeckém kraji už ale ve velké míře zůstávají lidé s nízkým stupněm vzdělání, obvykle se potýkají s exekucí či zdravotními problémy. S jejich zaměstnáváním je problém, sami mnohdy do práce nechtějí.

Vzhledem k nedostatku lidí už někteří zaměstnavatelé nevyžadují úplnou profesní způsobilost, dosažené vzdělání, získání konkrétní kvalifikace a praxi v oboru. „Prioritou pro zaměstnavatele je především zájem o danou pozici, ochota učit se novým věcem, spolehlivost, flexibilita a chuť pracovat. Firmy si zaměstnance samy zaškolují a pracují s nimi mnohem intenzivněji, například pro ně pořádají kurzy, školení a podobně,“ uvedla generální ředitelka Úřadu práce Kateřina Sadílková.

Jednotliví investoři o tom vědí své. Novým kvalifikovaným zaměstnancům nabízejí nadstandardní podmínky a od dělníků pro montážní linky většinou jen požadují, aby byli ochotni se zaškolit a pracovat.

To je patrné třeba z inzerátů společností. Například firma Grammer, která v zóně Triangle zaměstnává při výrobě autosedaček přes 600 lidí, aktuálně shání další operátory do výroby. Prakticky požaduje jen ochotu pracovat ve směnném provozu a ochotu učit se novým věcem. Naopak nabízí řadu benefitů: 13. a 14. plat, dovolenou pět týdnů, dotované závodní stravování nebo náborové příspěvky.

Bez fachmanů z Východu to nejde

Spolehlivost, zodpovědnost, ochotu učit se nové věci a pracovat na směny, manuální zručnost. To zase požaduje společnost Yanfeng. Operátorům v inzerátech nabízí základní plat až 24 tisíc korun a řadu příplatků a benefitů.

Pomáhat shánět nové zaměstnance se snaží i správa průmyslové zóny. „Ve spolupráci s krajskými institucemi organizujeme v rámci podpory technického vzdělávání exkurze, workshopy a přednášky pro školáky a rodiče,“ poznamenal Martin Pondělík. „Nicméně v budoucnu bude potřeba využít i jiné možnosti získávání pracovní síly v rámci zahraniční spolupráce a firmy se nevyhnou zavádění robotizace a digitalizace do výroby,“ sdělil Pondělík.

Příliv zahraničních dělníků z východní Evropy do regionu roste, někde by se bez nich už obešli jen těžko. Přibývá hlavně Bulharů a Rumunů.

Zmíněný Yanfeng v zóně Triangle u Žatce zaměstnává nejvíc lidí – přibližně 1350. V Grammeru jich pracuje 660, v Gestampu 520. Téměř pět set lidí zaměstnávají dohromady obě společnosti Hitachi. V obřím Nexenu, který teprve spustí výrobu, už pracuje skoro čtyři sta lidí.