Lahve Vin Jaune (doslova žluté víno) pochází z východního regionu Jura z vinice vysazené za krále Ludvíka XV. a hroznů sklizených za vlády jeho nástupce Ludvíka XVI.

„Jedná se o nejstarší vína na trhu vůbec,“ uvedla pro francouzský server Local dražební komisařka Brigitte Fenauxová. „Ale nemyslela jsem si, že by se lahve prodaly tak draze,“ dodala s tím, že letošní dražba překonala rekordní aukci vína, která se ve Francii konala před sedmi lety.

Naleziště nejstarších pozůstatků vína v gruzínském Gadachrili Gora
V Gruzii našli víno z doby kamenné. Je staré osm tisíc let

Tehdy se totiž jedna láhev Vin Jaune Jura stejného ročníku prodala v přepočtu za 1,5 milionu korun. Nyní vyšlo jedno víno na 107 700 eur (asi 2,8 milionu korun), druhá lahev stála 76 250 eur (dva miliony korun) a třetí 73 200 eur (1,9 milionu korun).

Jedná se o víno burgundského typu a vyrobil jej vinař Anatoile Vercel. Žil v letech 1725 až 1786 v obci Arbois, srdci vinařského regionu Jura. Jeho potomci tak uchovali láhve ve sklepě více než 200 let.

Zdroj: Youtube

Ochutnávka stejného žlutého vína se konala již v roce 1994 na zámku Château Pécauld v Arbois. Tehdy se jí zúčastnilo 24 odborníků, kteří jej ohodnotili 9,4 body z 10. Ocenili zejména jeho „jantarovou barvu a chuť ořechů, kari, skořice, vanilky a sušeného ovoce.“

Starobylé amfory, podobné těm, které byly nalezeny na Sicílii
Archeologové našli 6 tisíc let staré víno. Vinařství je starší, než se myslelo

V oblasti Jura v podhůří Alp má výroba vína dlouhou tradici. Víno zde vzniká tradiční metodou, kdy kvasí a následně leží šest let v sudech o objemu 228 litrů, přičemž po celou dobu ležení se sud nedoplňuje. Na hladině se utvoří film z kvasinek, který zabraňuje oxidaci. Výsledkem jsou suchá, typicky žlutá vína se speciální vůní a chutí podobnou cherry. Charakteristická je chuť vlašských ořechů, mandlí, obsahuje také kořenité tóny, medové tóny a sušené ovoce.

Jak uvádí server Znalecvin.cz, základem pro výrobu vin jaune je odrůda Savagnin, která je pravděpodobně příbuzná Tramínu červenému, hrozny se sklízí ve druhé polovině listopadu, někdy se sklizeň protáhne až do prosince.

Barman Jan Teska při přípravě koktejlu Copenhagen Beauty
Jaký je rozdíl mezi sektem a šampaňským? Přečtěte si vše o „bublinkách“