Odborníci však varují, že uvařená vejce při pokojové teplotě nevydrží věčně a i když na pohled vypadají stále krásně, uvnitř už se mohou kazit. „Je třeba si uvědomit, že vařená vejce jsou potravinou určenou k přímé spotřebě. Jeho skořápka je částečně prostupná pro různé nežádoucí mikroorganismy či plísně, které mohou při nevhodném uložení nepříznivě ovlivnit jejich zdravotní nezávadnost a zkrátit dobu minimální trvanlivosti. Pozor tedy například na pokojovou teplotu,“ upozornil mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Dostatečně uvařené vejce je k jídlu použitelné zhruba deset dní. Musí však být skladováno při teplotě 5 až 10 stupňů Celsia. Při pokojové teplotě je jeho trvanlivost výrazně kratší. Pozornost by měli lidé věnovat i vyznačeným údajům při nákupu vajec. Jejich kvalita se dělí do tří kategorií: Extra A, A a B.

Kromě toho se na obalu používá také čísel, která kupujícího informují, z jakého chovu vejce pocházejí. "Je-li první jednička, jsou vejce od slepic chovaných ve volném výběhu, dvojka značí nosnice z halového chovu, trojka z klecového a je-li první nula, tak jde o slepice z chovu ekologického. Další čísla na vejcích pak udávají registrační kód státu a poslední čtyřčíslí je registrační číslo hospodářství,“ uvedl mluvčí.

Vejce třídy A nebo mytá vejce mají minimální dobu trvanlivosti nejvíce 28 dní po snášce. Vejce prodávaná v tržnici, na tržišti nebo do místní maloobchodní prodejny musí být označena stejným způsobem.