Veletrhům módy a obuvi Styl a Kabo, které se konaly na brněnském výstavišti, podle předběžných odhadů opět mírně klesla návštěvnost. Oproti 8500 návštěvníkům únorového ročníku akce během tří srpnových dní veletrh navštívilo asi 8000 lidí. ČTK to potvrdil Jaromír Krejčí z tiskového oddělení Veletrhů Brno.

Čísla podle něj ještě nejsou konečná. Cifra 8000, kterou organizátoři očekávali, se zřejmě po finálních dopočtech ještě o něco málo zvýší. Na poslední ročníky veletrhů ovšem mají přístup jen obchodníci s módou, a nikoli laická veřejnost.

Návštěvníci z 21 zemí

V průběhu prvních dvou dnů se na pokladnách zaregistrovalo přes 600 zahraničních návštěvníků z 21 zemí, uvedli organizátoři.

"Co se týká návštěvníků na našem stánku, myslím, že je jich méně než v minulosti, ale zase jsou to většinou zákazníci, kteří vědí, co chtějí," potvrdila trend klesající účasti na veletrhu spolumajitelka firmy Tolerantní móda Kateřina Martincová.

Návštěvnost veletrhů klesá i kvůli ekonomické krizi už od loňského srpna. Tehdy si lístek koupilo kolem 9000 lidí. V únoru to už bylo jen 8500 návštěvníků. Předešlé ročníky, na které chodila i laická veřejnost, navštěvovalo až 15.000 lidí.

Na veletrh zavítala i Livia Klausová

"Zaujalo mě velmi svěží pojetí letošních veletrhů, a to nejen pokud jde o obsazení, i když jsou zde stálice, ale i to, jak pavilony vypadají a jak pracují s barvami," uvedla při středeční návštěvě veletrhu manželka prezidenta Livia Klausová. "Je pravda, že některé známé firmy na veletrhu chybějí, ale na druhou stranu je velmi pozitivní, že se tradiční vystavovatelé do Brna opět vrátili," podotkla ke sníženému počtu zastoupených značek na akci první dáma.

Na veletrhu, který začal na brněnském výstavišti v úterý, se představilo 780 značek z 18 zemí. Podíl zahraničních vystavovatelů tvořil 30 procent. Největší zahraniční účast mělo se 48 zastoupenými firmami Slovensko.

Během tří dní se na molech uskutečnilo 30 módních přehlídek se zaměřením na konkrétní branže - obuv či textilie. Nejnavštěvovanější byla podle organizátorů přehlídka nadměrné módy Oversize Show.