Naposledy taková situace nastala koncem roku 2017, když cena vajec vystoupala do výše přes 50 korun za deset kusů kvůli vybíjení nosnic v důsledku předchozí aféry s pesticidem fipronilem. Z trhu na západě Evropy byly proto staženy desítky milionů kontaminovaných vajec. Poté se cena ustálila zhruba na současné úrovni.

Česko je soběstačné ze čtyř pětin, v průměru měsíčně doveze ze zahraničí kolem 25 milionů vajec. Třeba z Polska. „Pokud chce mít člověk jistotu, že jsou vajíčka v pořádku, je lepší dát přednost vejcím ze zemí, kde funguje veterinární dozor,“ prohlásila Dlouhá. V Česku se veterináři na vajíčka obvykle právě před Velikonoci zaměřují.

Klec vs. volný pohyb

Většina prodaných vajec pochází z klecových chovů. „Zákazníci většinou koukají na cenu. A na alternativní způsoby ustájení jsou vyšší náklady,“ vysvětlila šéfka drůbežářské unie. Přístup se přesto mění. Řetězce se zavázaly, že od roku 2025 vejce z klecových chovů přestanou prodávat. „Velké firmy už se na to připravují a zvyšují si kapacity, ale jde to postupně,“ podotkla Dlouhá.

Z ekologických chovů ovšem stále pochází jen minimální část prodávaných vajec. Chov nosnic s volným pohybem po hale snášejících vajíčka do obilných plev si již nechala patentovat farma AG Maiwald, jejíž vejce splňují kvalitu České cechovní normy. „Slepice krmíme směsí kukuřice, obilovin a pohanky, kterou pěstujeme na našich farmách,“ uvedl Jaromír Kuba z AG Maiwald. 

Krmné směsi navíc obohacují mořskou řasou, která vejcím dodává více jódu a selenu. „Lidské tělo je nezbytně potřebuje a jejich nedostatek má mnohé následky,“ prohlásil Kuba. „Myslíme si, že vejce s takovou přidanou hodnotou mají velkou budoucnost,“ dodal. 

Označení vajecPrvní číslo označuje, z jakého chovu vejce pochází: 0 – z ekologického chovu, 1 – z volného výběhu, 2 – z halového chovu, 3 – z klecového chovu

Jakostní třída: A – pro maloobchodní prodej, B – pro průmyslové zpracování

Dále musí být uvedeno:
- datum minimální trvanlivosti (nanejvýš 28 dní po snůšce)
- kód státu, odkud vejce pocházejí (CZ, PL, DE,…)
- hmotnostní skupina (S, M, L, XL)

Vejce musí být uchovávána při teplotě od + 5 do +18 °C. Prodávat se mohou nejpozději 7 dní před uvedeným datem minimální trvanlivosti.
Zdroj: SVS ČR