Největší zaměstnavatelé v Hranicích totiž žádná propouštění nechystají, naopak někteří už výhledově plánují nábor dalších zaměstnanců.

Vzhledem ke svým plánům pro příští roky platí za největšího investora ve městě v současné době firma Smiths Medical, která loni v září oficiálně zahájila provoz v hranickém CTParku.

Podle původních plánů měla společnost do konce roku zaměstnávat přibližně sto lidí. Nábory se ale zpomalily.

„Trošku se to posunulo. Z hlavy neřeknu přesná čísla, ale od poloviny ledna nás bude kolem osmdesáti. Příští týden budeme přijímat další skupinku asi patnácti zaměstnanců," řekl provozní ředitel společnosti Smiths Medical Czech Republic Jiří Pokorný.

Nový podnik v Hranicích by měl přijímat i nadále. Viceprezident evropské výroby Mark Kelleher už v září oznámil, že firma, která se zaměřuje na výrobu zdravotnických prostředků, hodlá do konce roku 2014 v Hranicích přijmout až tři stovky lidí.

V horizontu dalších let by se měl počet pracovníků dokonce vyšplhat až na dvojnásobek. „Není to sice ještě schváleno, ale jsou to pořád naše plány," dodal Jiří Pokorný.

SSI Schäfer přibere desítky zaměstnanců

Další nájemci CTParku Hranice žádné nabírání ani propouštění neplánují.

Příjem nových zaměstnanců ovšem hlásí další velký zaměstnavatel v Hranicích SSI Schäfer.

Podle vyjádření vedoucí personálního oddělení Jany Kutinové nemá firma o zakázky nouzi a propouštět rozhodně nebude. „Naopak už z kraje jara 2014 očekáváme nárůst jak o technické, tak i o dělnické profese. Mělo by jít přibližně o padesát zaměstnanců," uvedla s tím, že v současné době v této firmě, která má v Hranicích sídlo na Tovární ulici, pracuje necelých dvanáct set lidí.

To v Cementu Hranice se žádné velké organizační změny nechystají. Personální manažerka Jana Kosinová řekla, že k žádnému masivnímu náboru nových zaměstnanců, ale ani k velkému propouštění by letos dojít nemělo.