Hlavní sklizeň vinné révy začne podle výkonného ředitele Svazu vinařů Martina Půčka kolem 15. až 20. září. "V tuto chvíli to vypadá tam, kde réva nezmrzla, dobře a výnosy zde se budou pohybovat na dlouhodobém průměru. Celková sklizeň za ČR bude snížena o asi 20 až 30 procent vlivem jarních mrazů," uvedl Půček. Někde už podle něj vinaři v menším sklízejí, ale v tuto chvíli ještě nemají hrozny dostatek cukrů.

"Počasí je v současné době pro vývoj bobulí a jejich zrání optimální. Pro zdárnou sklizeň však vyhlížíme teplé a suché září," řekl Josef Svoboda, vinohradnický manažer skupiny BOHEMIA SEKT. První rozbory cukrů a kyselin v bobulích podle něj ukazují, že momentálně jsou na tom o něco lépe bílé odrůdy. "To se však může velmi rychle srovnat. Do sklizně modrých odrůd je ještě hodně daleko," uvedl Svoboda. Vinaři teď podle něj dokončují přípravy na sezonu ve sklepě a zároveň sledují vývoj zrání raných odrůd hroznů, například Müller Thurgau.

Na vinnou révu měl v létě pozitivní vliv dostatek slunečných dnů a vláhy. "Na kvalitu bílých odrůd pozitivně působí dostatek vláhy, který byl rovnoměrně rozmístěný během celé vegetace. Je proto možné očekávat příznivou strukturu kyselin a velmi dobrou aromatickou kvalitu," uvedla enoložka z vinařství Víno Blatel Iva Šantavá.

Letní měsíce navíc neprovázely žádné extrémy v podobě krupobití nebo velmi nízkých teplot. Největší škody ve vinicích tak letos napáchaly jarní mrazy, které ovlivnily výnos hroznů. Vliv mrazíků sice závisí na odrůdě i lokalitě, ale už nyní enologové potvrzují, že výnos hroznů bude proti roku 2015 nižší. "V lokalitách nepoškozených mrazy bude výnos odpovídat dlouhodobému průměru. V lokalitách poškozených jarními mrazy může být pouze 30 procent obvyklého výnosu," uvedla Šantavá.

Podle enologa společnosti BS vinařské potřeby Miloše Vidláře bude sklizeň hroznů přibližně o sedm až deset dnů oddálena. "Vysoké teploty a slunečné počasí v posledních dnech nyní vytváří příznivé podmínky pro pozitivní vývoj zralosti a vybarvenosti hroznů. Zatím jsou vytvořeny ideální podmínky pro aromaticky zajímavý ročník, zejména u bílých odrůd," dodal Vidlář.