Na léto se hodí především svěžejší evropská vína s příjemnou kyselinkou, která v letním vedru dokonale osvěží. Víno se perfektně hodí také na letní grilovačku, ať máte na grilu rádi rybu, klobásu, bílé či tmavé maso, uzeninu, nebo sýr. 

Osvědčeným tipem na léto je Sauvignon Blanc z Francie nebo z Nového Zélandu – obě vína se skvěle hodí k čerstvým sýrům typu lučina a především k čerstvému kozímu sýru. Můžete vyzkoušet více druhů z různých oblastí a sami uvidíte, jaký styl této odrůdy vás nejvíce zaujme.

Pokud upřednostňujete Itálii, vyzkoušejte po hruškách a broskvích vonící Trebbiano nebo Soave – jsou neodolatelné nejen k lehkým těstovinám a grilovaným rybám se zeleninou.

Slavnostní vyhlášení výsledků X. ročníku soutěže TOP Víno Slovácka 2017 v Polešovicích. Jedná se o regionální ocenění nejlepších vín Slovácka
Absolutním vítězem TOP Víno Slovácka 2017 je Jaroslav Vaďura

„Mou oblíbenou volbou na léto je německý Riesling, který se hodí i k velkému množství letních jídel jako jsou ryby, saláty a lehčí polévky. Miluji na něm jeho svěžest a aroma meruněk a citrusů,“ doporučuje Vláďa Vaněk. Poslední dobou si oblíbil především Reisling Rosenhof 2015 z moselského rodinného vinařství Weingut Stefan Fritzen.

V chuti je patrná mineralita, vůně sušených meruněk s nádechem citrusů až po medové tóny. Proto je ideální na letní osvěžení. Vynikají je kombinace se salátem, čerstvými sýry, rybou, nebo lehkými těstovinami s mořskými plody. A určitě nezruinuje vaši peněženku, láhev pořídíte už za 239 korun.

Rosé kombinuje svěžest vína bílého a ovocnou plnost vína červeného. „U rosé mám osobně rád i lehčí zbytkový cukr, který je většinou velmi příjemně balancován vyšší kyselinkou. Mimochodem přesto, že jsem příznivcem spíše zahraničních vín, u rosé na naše moravská nedám dopustit - představují skvělý poměr cena/výkon, nemluvě o příjemném růžovém náhledu na svět,“ dodává sommelier Vláďa Vaněk, odkazující na portál www.ocenenavina.cz

Lubomír Lampíř
OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

V neposlední řadě nesmíme zapomínat na bublinky všeho druhu. Od Cavy přes Prosecco, až po Champagne, nabídnou skvělé osvěžení nejen díky příjemné kyselince, ale i bublinkám. „Můj tip je jednoznačně španělská Cava Brut Grimau, která se vyrábí na rozdíl od běžného Prosecca stejnou metodou jako prvé Champagne, ale je za zlomek jeho ceny a můžete si tak díky němu dopřát luxusní zážitek, který vás nezruinuje,“ doporučuje sommelier.

Pokud chcete být královnou letní gril party, zkuste to s vínem. K lehčím úpravám bělomasých ryb se hodí víno bílé například Pinot Grigio, Veltlínské Zelené nebo Ryzlink, k výběru masitějších ryb typu losos a tuňák, potom dobře sedne suché rosé. Ke kuřecímu masu a grilovanému sýru obecně velmi dobře ladí bílé Chardonnay, které bylo ideálně v kontaktu se sudem, k vepřovému masu doporučuji jako skvělou volbu španělská červená vína z Riojy.

Hovězí steak potřebuje hutné červené víno s dobrou strukturou a vyzrálými taniny, které se skvěle naváží na maso. Jasná volba je Cabernet Sauvignon, nebo australský Shiraz. Ten ocení také milovníci burgerů z grilu.