Nahnat lidi s nůžkami do vinohradů, posbírat hrozny a honem s nimi do sklepa. Povedené babí léto na jihu Moravy uspíšilo sběr bílých odrůd révy vinné. Vinaři pospíchají, aby je začali zpracovávat ještě předtím, než jim vyskočí cukernatost, zvedne se pH a klesne množství kyselin.

Suchý závěr léta, intenzivní sluneční paprsky a vysoké teploty totiž z bobulí sají poslední šťávu. Stále častěji také vinaři skloňují botrytidu, tedy ušlechtilou plíseň Botrytis cinerea napadající vyzrále hrozny ve vinohradech, způsobující jejich sesychání a zhušťování šťávy uvnitř bobulí.

Vláha se do vinohradů dostává jinak než dřív, jako blesková povodeň nebo přívalový déšť. Vinaři se vodu snaží udržet, aby neodtékala. I za využití zelených prokypřovacích směsí v řádcích, jako skupina Bohemia sekt u Bzence na Hodonínsku
Divoká zeleň proti suchu. Vinaři sázejí jetel, ředkev či pohanku

„Bude to jeden ze složitějších ročníků pro vinaře. Ale zákazník bude, myslím, spokojený. Průběh vegetace byl celkem dobrý. Dokonce zapršelo, což nám minulé roky chybělo. Hodně sprchlo i před vinobraním, místy až moc, což ale nebyl až takový problém. Ovšem extrémní horka, která trvají strašně dlouho a v době, když už na to nejsme zvyklí, způsobila rychlé dozrávání hroznů. A to napříč odrůdami. Mně osobně přidělávají nejvíce starostí tramíny,“ shrnul Ctirad Králík, hlavní sklepmistr Sedleckých vín.

Vinařství hospodaří na vinicích v blízkosti největšího moravského rybníku Nesyt. Zatímco rána se poslední týdny vyznačovala rosami, v poledne rozpálilo slunce okolí Sedlece i na třicet stupňů.

„Hrozny chytly, naštěstí ušlechtilou, botrytidu. Váhově jsme se tak během pár dní dostali na polovinu. Botrytis cinerea je sice dobrá plíseň a pro kvalitu určitého vína dokonce vynikající, ovšem pro normální sušší vína je spíše nežádoucí,“ pokračoval Králík, jehož vinařství se soustředí především na vína ve výběrech z hroznů, nikoli z bobulí.

Sedlecké vinobraní. Ilustrační snímky.Sedlecké vinobraní. Ilustrační snímekZdroj: Deník/Iva Haghofer

Jeho slova potvrdil i krumvířský vinař Josef Valihrach. „Naše vinice leží trošku severněji, takže u nás nebývá kyselinka až takový problém. Ale s menší sklizní a botrytidou se potýkají snad všichni vinaři, s nimiž jsem hovořil. I na váhu mají hrozny méně, nejvíce je to poznat ve starých vinicích. I nám bobulky zasychají a zaplaťpánbůh za to. Nemusíme přemýšlet, zda se vrhneme prvně na Chardonnay nebo na Sauvignon. Sluníčko posledních dní totiž ročníku ohromně pomohlo,“ pochvaloval si vinař.

V ideální kondici

Ideální počasí podle něj dává tušit, že i modré odrůdy se do sklepa dostanou v nejlepší kondici. „V sobotu jsem procházel vinice a hrozny jsou zdravé. Sbírat se dají v podstatě úplně všechny odrůdy, na modré je ale ještě čas, s těmi budeme vyčkávat,“ nastínil Valihrach.

Většinu bílých odrůd už má doma ve sklepě také velkopavlovický vinař Pavel Lacina, který se stará zhruba o sedm hektarů vinic. „Dnes jsme sbírali Veltlínské zelené, vypadá velmi slibně. Cukernatost byla 22,5 stupně normalizovaného moštoměru, zdravotní stav bobulí byl stoprocentní. Tedy značka ideál,“ okomentoval v pondělí kolem poledne pro redakci Lacina.

Podíl odrůd na vinicích v Čechách a zejména na Moravě
Na zdraví Hibernalem či Solarisem. Češi se učí pít nové odrůdy vína

I on má obavu z přílišné cukernatosti hroznů. „Úrody bude méně, souhlasím s kolegy. U nás je tomu totiž velice podobně. Hrozny jsou ale zdravé, i ty, které stále ještě visí ve vinohradu. Spíše chvátáme s některými bílými, kvůli vysokým cukrům. Protože pokud bychom nechali bobule přezrát, měli bychom vína s nižšími kyselinami a vysokým pH. Zvlášť pro vinaře jako jsem já, který se zaměřuje na sušší vína, je to spíše nežádoucí,“ řekl velkopavlovický vinař.

V kondici jsou podle něj překvapivě i ty odrůdy, které jsou obvykle náchylnějších k houbovým onemocněním. „Třeba takové Neuburské nebo Aurelius. Jejich zdravotní stav byl dobrý, už je máme ve sklepě, a dokonce i s pěknými cukry, což jsme si přáli. To proto, abychom z nich dosáhli suššího vína s množstvím alkoholu ke třinácti procentům,“ zdůvodnil Lacina.

„Není kam spěchat“

Ani on nehodlá se sběrem modrých odrůd pospíchat. Ostatně není kam. Desetidenní předpověď totiž slibuje stále slunečné počasí s teplotami okolo dvaceti stupňů Celsia. „I pro červená vína to zatím vypadá slibně. Stoprocentní zdraví mají jak Frankovka, tak i Svatovavřinecké nebo Dornfelder. Teď už ve vinohradě necháváme vyzrát jen třísloviny,“ poznamenal.