Ve vinohradech zůstávají hlavně modré odrůdy na výrobu červených vín, z bílých se čeká na sklizeň oblíbené Pálavy, tramínu a na závěr královské odrůdy, tedy ryzlinku rýnského (a jeho klonů, například hibernalu).

Koncem září pršelo, hrozny dostaly potřebnou vláhu a mezi vinaři panuje opatrný optimismus. Svaz vinařů na konci září odhadl letošní výnos na 580 tisíc hektolitrů vína, přibližně o 15 tisíc hektolitrů více než loni. Zhatit to může samozřejmě počasí – pokud by v říjnu začaly hrozny vlivem trvalejšího vlhka praskat či byly napadeny škodlivými plísněmi. 

Nepřítelem vinařů je v těchto dnech kromě rozmarného počasí i zvěř. Především hejna špačků, která dokážou zdecimovat vinohrad v řádu minut. 

V české vinařské oblasti si navíc pěstitelé stěžují i na přemnožené srny a hlavně divoká prasata. „Je to katastrofa. Každý rok nám divočáci zlikvidují zhruba třetinu úrody. Ale letos je to opravdu extrém,“ popisuje Antonín Hrabkovský z Klášterních vinných sklepů Litoměřice. Kvůli nájezdům prasat museli sběr hroznů uspíšit. „Na místech, kam se divoká prasata vrhla, jsme museli začít okamžitě sklízet, jinak by nezbylo nic. Hrozny však nebyly dostatečně vyzrálé, což je škoda,“ líčí Hrabkovský. 

KONTROLNÍ ODBĚRY

V plném proudu je teď i sezona burčáku. Částečně zkvašeného hroznového moštu by měl člověk podle lidového rčení vypít tolik, kolik má v těle krve. V plné pohotovosti jsou i letos inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Od začátku srpna, kdy začal oficiální prodej, zatím zkontrolovali 200 prodejců a 30 vzorků poslali do laboratoře. „Analýza těchto vzorků dosud probíhá, protože nezbytný proces přirozeného prokvašení moštu trvá cca šest týdnů,“ popsal Deníku mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. 

I letos pomáhá inspektorům v boji s falšovaným burčákem přístroj, který za normálních okolností lidé znají spíše z nemocnic –  nukleární magnetická rezonance. „Prostřednictvím hodnot izotopu vody měřených na nukleární magnetické rezonanci prověřujeme botanický původ nápoje a geografický původ hroznů, ze kterých byl burčák vyroben,“ popisuje Kopřiva.

Prodejci si podle všeho dávají větší pozor. Loni provedli kontroloři 498 kontrol burčáků a odebrali 69 vzorků, čtyři se ukázaly jako závadné. V roce 2015 laboratoř prověřila 79 vzorků, závadné byly dva.

(jak, laa)