"Trochu jsme upravili po prvních loňských zkušenostech trasu a zastávek je nově 13. Do Tasovic a Dobšic bude zajíždět jen večerní spoj. Cestující může samozřejmě degustovat déle než 15 minut a poté pokračovat následujícím spojem Vinobusu," uvedl v tiskové zprávě ředitel Znojemské besedy a předseda spolku VOC Znojmo František Koudela. Degustace nejsou zahrnuté v ceně jízdného a je nutné si je zaplatit zvlášť.

Součástí Vinobusu je i proškolený průvodce, který turistům povídá o víně, okolí i o zajímavých výletech ze zastávek, kudy se projíždí. "Také si zpracovávají seznam různých akcí, které se na jednotlivých místech konají, aby mohli cestující nalákat například na aktuálně otevřené sklepy nebo kulturní akce v obcích," uvedl Koudela.

Ilustrační foto.
Naštvaní vinaři. Na lahvích nebude trikolora

Třikrát denně se jezdí po trase A, která lidi zaveze například do Hnanic, Popic, Chvalovic či Vrbovce a Šatova. V pátek v podvečer jezdí ještě Vinobus na trase B do Lechovic, Horních Dunajovic a Miroslavi.

Ve Vinobusu je 32 míst, za sebou veze vlek s 20 místy pro kola. Je možné kdekoli vystoupit a pokračovat například na cyklovýlet. Informace o jízdném a nabídce Vinobusu lze nalézt na speciálním webu.

Vinice vinařství Waldberg
Vinaři se obávají nejhoršího, lednové mrazy poškodí révu