Podle Pastuška je kontrakt v Pákistánu pro firmu jedním z největší za posledních deset let. Vítkovice Heavy Machinery mají být generálním dodavatelem stavby ocelárny. Předpokládá se, že 70 procent zakázky budou dělat české firmy. „Je to podmínka České exportní banky," uvedl Pastušek.

Podle něj Vítkovice jednotlivé části ocelárny už dodávaly. „Dělali jsme už každý uzel zvlášť. Jediné, kde si vezmeme někoho na spolupráci, bude kontilití," uvedl Pastušek. Stavební část zakázky podle něj budou dělat patrně pákistánské firmy.

Podle Pastuška je v Pákistánu nedostatek oceli. Asi 80 procent se dováží. Nová ocelárna má vyrobit asi 1,2 milionu tun ročně. Výsledným produktem ocelárny mají být kontilité sochory pro následné válcování výztuže do betonu. Doba realizace kontraktu je plánovaná na čtyři roky. Podle Pastuška bude výsledný kontrakt zřejmě podepsaný ještě letos. „Ještě není úplně dořešené financování. Připravuje se úvěrová smlouva, která by se během dalších měsíců měla dokončit," uvedl Pastušek. Pojištění akce má krýt EGAP.

Skupinu Vítkovice Machinery Group tvoří tři desítky firem, které mají roční obrat zhruba 20 miliard korun. Celou skupinu, která zaměstnává přibližně 8500 lidí, zastřešuje společnost Vítkovice Holding. Vítkovice jsou lídrem ve výrobě ocelových láhví a mají téměř pětinový podíl na světovém trhu speciálních zalomených hřídelí pro velké námořní lodě.