Celkový obrat skupiny, kterou CSG v únoru 2019 ovládl, dosáhl loni téměř 1,7 miliardy korun. Jedná se o několik společností, do jejichž majetku patří tři autosalony Hyundai, jeden autosalon Mazda, autorizované servisy obou značek a autopůjčovna.

Tatra Tactic
Tatra představila nový vojenský vůz. Tactic se pyšní modernější kabinou

Zakladatelem a stoprocentním majitelem všech firem, kterých se transakce týkala, je český podnikatel Jan Červinka. Ten i po prodeji svých podílů zůstává v čele společností jako vedoucí manažer. „I když se mojí firemní skupině dařilo, hledal jsem silného a solidního partnera, který bude garantovat její další rozvoj. To se mi díky CSG podařilo,“ řekl Červinka k důvodu prodeje svých společností.

„Nabídka investovat do provázané skupiny autosalonů se silným postavením na trhu, kterou jsme dostali přímo od jejího zakladatele a stoprocentního vlastníka, nás oslovila. Jedná se o výhodné rozšíření a diverzifikaci portfolia společností CSG v automotive, kde jsme se zatím věnovali pouze segmentu užitkových vozidel,“ vysvětlil vlastník CSG Michal Strnad.

Skupinu budoval šest let

Jan Červinka začal s budováním skupiny autosalonů v roce 2013 v Praze – Dolních Počernicích, kde vzniklo Hyundai Centrum Praha. Firma se postupně rozšířila o autosalony značky Hyundai v Českých Budějovicích a Strakonicích, autosalon Car Star Praha pro značku Mazda a autopůjčovnu Car Star Fleet. 

Avia 4x4
Výroba nákladních vozů Avia v Přelouči skončí. Firma se zaměří na elektromobily

Za rok 2018 skupina Jana Červinky prodala 2573 nových a 1443 ojetých a referenčních vozidel. Významnou součást jejího podnikání tvoří i servis a prodej náhradních dílů. Celkový obrat za rok 2018 dosáhl 1,684 miliardy korun. Ve skupině pracuje přes 120 zaměstnanců.

Výrobní hala kopřivnické automobilky Tatra Trucks.
Holding Czechoslovak Group loni utržil 24 miliard. Pomohly mu nové akvizice

Holding Czechoslovak Group (CSG) navazuje na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce.

Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Podniky holdingu CSG zaměstnávají více než 8000 lidí a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 miliard korun.

Trabant, kterým jezdil Leoš Mareš
Zbrojař Strnad vydražil trabanta Leoše Mareše. Peníze půjdou dětem