Dodávkou této munice dochází k vytvoření zásob munice pro zabezpečení obrany ČR, případně plnění úkolů v zahraničních operacích a také pro přímou spotřebu munice při výcviku vojsk. Jde o osvětlovací a dýmové typy. V minulých letech (2019-2022) byla cestou VTÚ, dodaná také bojová tříštivo-trhavá verze (typ HE-LD). Tato dodávka tedy navazuje na dodávky z minulých let a rozšiřuje portfolio minometných nábojů o další 2 typy pro tento minomet. Výroba této speciální munice vychází z vývojového projektu MO ČR.

„Jsme rádi, že můžeme AČR poskytovat podporu v současné obtížné mezinárodní situaci způsobené pokračujícím konfliktem na Ukrajině. Navíc jde o munici tuzemské provenience. Hodnota této dodávky dosáhla 10 milionů korun,“ informoval ředitel Jiří Kašpárek.

Vojenský technický ústav, je státní podnik spadající pod resort Ministerstva obrany České republiky. Zabývá se výzkumem, vývojem, zkušebnictvím a certifikací. Mezi jeho úspěšné výrobky patří například lehká bombardovací platforma BRUSMIN, lehký minomet ANTOS určený primárně pro výsadkové a speciální jednotky a přepravní box BIOBOX určený pro izolaci a přepravu osob podezřelých z možnosti přenosu vysoce nakažlivých virových onemocnění všech známých typů včetně například covidu 19.