Volkswagen vozidla skladuje na 37 různých místech. Například na uzavřeném fotbalovém stadionu na předměstí Detroitu, v bývalé papírně v Minnesotě a v kalifornské poušti u Victorville nedaleko Los Angeles. Informoval o tom list The Guardian s odvoláním na agenturu Reuters.

Zdroj: Youtube

Auta, která nesplňovala emisní normy, firma vykupovala zpět od svých zákazníků s tím, že jejich závady opraví.

Mluvčí amerického VW Jeannine Ginivan uvedla, že "skladiště zajišťuje odpovědné skladování aut, které jsou koupeny zpět za dohodnutých podmínek". Auta jsou prý pravidelně kontrolována.

Ilustrační snímek
Vyšetřovatelé znovu prohledali sídlo Volkswagenu. Kvůli manipulaci s trhy

"Tato vozidla jsou skladována podle předpisů tak, aby nebyla porušena jejich kvalita a mohla být vrácena zpět k prodeji, případně exportována znovu na americký trh poté, co budou schváleny emisní předpisy," dodala.

Na likvidaci škod skandálu Dieselgate firma plánuje vynaložit celkem  25 miliard dolarů (575 miliard korun), vykoupit by chtěla až  500 tisíc vozidel a do konce příštího roku je vrátit zpět do prodeje. 

Škoda Auto India, ilustrační foto.
Škoda investuje v Indii další miliardy. Má převzít továrnu Volkswagenu v Pune

Automobilka k 31. prosinci 2017 zatím vykoupila 335 tisíc aut, z toho jich opětovně prodala 13 tisíc a 28 tisíc zničila.

Emisní skandál Dieselgate vypukl v září 2015. Volkswagen Group porušil americký zákon o ochraně ovzduší tím, že přeplňované dieselové motory TDI vybavil softwarem, který falšoval výsledky testů emisí oxidů dusíku.

Oliver Schmidt (vpravo).
V emisní aféře Volkswagenu padl další trest. A pěkně vysoký