Odpovědnost za Indii pro Škodu znamená, že zde bude auta nejen vyrábět, ale bude zároveň zajišťovat prodej a servis všech aut, které se zde s logy značek začleněných do koncernu Volkswagen nabízejí. Škoda nyní bude pro Indii vyvíjet auta opatřená nejen logem Škody, ale i Volkswagen.

Škoda Rapid Monte Carlo v Indii
Uspěje Škoda v Indii? V zemi si už vylámali zuby jiní velcí hráči

Škoda již získala pro tento projekt speciálního manažera, kterým je indický občan Gurpratap Boparai. Ten má dlouholeté manažerské zkušenosti v oblasti automobilového průmyslu.

Nové vozy budou podle informací Deník.cz již vyvinuty v souladu s novými předpisy, které v roce 2020 vstoupí v platnost. Ty jsou jak z hlediska požadavků na emise škodlivých látek, tak i bezpečnostních parametrů, prakticky stejné, jaké nyní platí v Evropě.

Infografika Škoda Auto v IndiiZdroj: Škoda Auto

Vzniknou na základech platformy pro malé vozy, která má označení MQB A0. Tu využívají poslední generace vozů Volkswagen Polo či Seat Ibiza, současná Fabia zatím nikoli. Zatím jsou v přípravě po jednom SUV a jednom sedanu. Obě auta budou jak s logy Škoda, tak i VW.

Škoda zatím v Indii prodává čtyři své modely – Rapid, Octavii, Superb a Kodiaq. Vloni se jí podařilo navýšit oproti výsledkům roku 2016 prodeje o více než třicet procent. Přesto je roční objem ve výši 17 000 kusů na možnosti zdejšího trhu poměrně malý.

Protest Inda proti servisu Škody.
Inda naštval servis Škody, svoji octavii zapřáhl za osly

Kromě Indie získala Škoda současně zodpovědnost za celý ruský trh. I pro tuto gigantickou zemi tedy bude vyvíjet speciální typy vozů. „Není to stejný projekt jako v Indii, jde o zcela svébytnou záležitost,“ uvedl pro Deník mluvčí Škoda Auto Tomáš Kotera.

Představenstvo akciové společnosti Volkswagen stanovilo nové úkoly i pro Seat. Ten pro změnu získá zodpovědnost za severní Afriku.

Škoda Rapid Monte Carlo v Indii
Škoda nesmí v Indii prodávat Rapida Monte Carlo, kvůli žalobě textilky