"Průmyslová zóna Bobrky II se prakticky zaplnila, pro město je to signál nových pracovních míst. Průmyslová zóna Bobrky I je v současné době zaplněna ze dvou třetin a těší nás, že se nám rýsují další investoři," uvedl starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL). V zóně chtějí nyní stavět společnosti JC-Metal a M.E.Z. Pohony. "Obě firmy mají v plánu začít se zemními pracemi, v případě příznivého počasí, ještě letos," uvedla mluvčí.

JC-Metal se zabývá výrobou upínacího nářadí pro svařování

Nyní sídlí ve vsetínských Jasenicích, chce postavit výrobní závod v zóně Bobrky II. "Plánuje vybudovat na pozemku oplocený areál, který bude tvořen novým výrobním objektem, novou manipulační zpevněnou plochou s parkovacími místy pro zaměstnance a zákazníky s vlastními vjezdy a zpevněnou plochou pro expedici a zásobování. V nové hale bude soustředěna obrobna, sklad upínacích dílů, montáž rychloupínek a ostatní potřebné technické zázemí," řekla mluvčí.

V Bobrkách I bude stavět firma M.E.Z. Pohony

Jedná se o inženýrsko-dodavatelskou společnost zabývající se elektrickými pohony a průmyslovou automatizací. Město prodalo metr čtvereční v zóně za 500 korun, plochy pro nové haly mají rozlohu asi 3 500 a téměř 4 000 metrů čtverečních.

První část průmyslové zóny město postavilo v letech 2002 až 2003, druhou v roce 2006.

Na jejich rozvoji se stejně jako v jiných místech podepsala hospodářská krize, kdy řada investorů upustila od svých záměrů. Později se začala zóna zase plnit.

Vsetínsko patří ve Zlínském kraji k regionům s vyšší nezaměstnaností. Ve městě činil na konci září podíl nezaměstnaných 6,55 %, v celém vsetínském okrese to bylo 5,5 %, ve Zlínském kraji 4,7 %.