Náklady na rekonstrukci koupaliště by se dnes vyšplhaly na více než 60 milionů korun. Přesto možná díky plánované revitalizaci celé oblasti v okolí malenovického hradu, kterou chce v roce 2022 provést město Zlín, by mohlo dojít k tomu, že město zařízení odkoupí. I když to prý není v plánu města, pro Deník to připustil náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

„Udržení koupaliště v provozu nás stálo hodně peněz. Úpravy dle legislativy EU by si vyžádaly celkovou přestavbu s vysokou finanční náročností. Nová rekonstrukce již nebyla tím, co bychom chtěli se společníky dotovat,“ vysvětlil důvod zavření koupaliště jeden z majitelů, bývalý zlínský radní Zdeněk Blažek, podle kterého do Malenovic Riviéra patří.

On i jeho společníci by i kvůli svému pokročilému věku uvítali, kdyby o objekt projevil někdo zájem. „Cena k jednání je deset milionů korun,“ doplnil.

Podle Blažka je město Zlín hratelným investorem právě kvůli finanční náročnosti. To již od něj v roce 2000 odkoupilo koupaliště Zelené. Bedřich Landsfeld však připustil, že právě vysoká cena za odkup a následné náklady na rekonstrukci koupaliště, jsou největší problém.

„Pro nás je nyní prioritou úprava prostoru za Riviérou, kde je zadní rybník a neutěšený stav podél potoka Baláš. Tam máme také mnohé pozemky. Svah nad zadním rybníkem je významný krajinný prvek – třešňový sad, který dokonce spadá pod stupeň ochrany. Celé území včetně sadu chceme revitalizovat a doplnit tak plánovanou revitalizací bezprostředního okolí hradu,“ vyjmenoval Bedřich Landsfeld.

Revitalizace okolí

Náměstek primátora současně připustil, že koupaliště Riviéra, položené mezi zmíněným prostorem a hradem, přímo vybízí k tomu, aby jej město zakoupilo a zahrnulo do revitalizace okolí. Město by to však stálo nemalé peníze.

„Zatím je to nereálné,“ zdůraznil Bedřich Landsfeld s tím, že k tomu přece jen v budoucnosti možná dojde. „Když se podaří tyto dvě věci – úprava okolí hradu a úprava za zadním rybníkem – tak jde o meziúzemí, které k tomu bude lákat. Věřím, že dřív nebo později k tomu dojde. Je však otázkou, jak se k tomu soukromníci vlastníci postaví. Jestli se budou chtít dohodnout,“ míní Landsfeld.

„S městem jsme zatím o prodeji nejednali. Pokud by však k tomu mělo dojít, určitě budeme vstřícní,“ komentoval Zdeněk Blažek.