Všichni zákazníci se mohou těšit na razantní slevy, oproti předvánoční době až o70procent. Některé obchody očekávají další nával zákazníků, kteří pod stromečkem místo dárků našli obálku spenězi.

„KVánocům jsem dostal peníze, proto si dnes jdu koupit mobilní telefon,“ říká zákazník jednoho obchodu smobilními telefony zNáchoda. Největší slevy jsou znatelné vobchodech soděvy a elektronikou.

„Ivpovánoční době si nemůžeme stěžovat na nedostatek zákazníků, se slevami jsme začali na pěti a dvaceti procentech. Postupem času budeme ceny snižovat,“ uvedla prodavačka obchodu soblečením zNáchoda.

Některé obchody zhotovily ze zbytkového zboží výhodné dárkové balíčky nejrůznějších druhů. „Se slevami na zboží jsme začali již před Vánocemi a vtuto chvíli je ináš sklad téměř vyprodán, proto jsme zhotovili dárkové balíčky,“ prozradila vedoucí drogerie zNáchoda.

Některé obchody přijdou se slevami teprve po novém roce „Prozatím jsme zboží nezlevnili. Vtéto době chodí zákazníci zboží spíše vyměňovat. Zboží začneme zlevňovat po novém roce,“ řekla vedoucí obchodu soděvy zNáchoda. Stejně je tomu ivobchodních domech jako jsou Hypernova a Albert. Tyto obchody začnou se slevami také až po novém roce, a to až očtyřicet procent. Slevy se budou týkat hlavně sportovního vybavení, textilu ipotřeb pro domácnost.

Na leden jsou připraveny noční výprodeje nepotravinářského zboží. Obchodníci si však musí dávat pozor na novelu a zpřísnění zákona oregulaci reklamy vyprodávaného zboží. Některé menší obchody se masivním slevám brání. „Jsme maloobchod a slevy jsou určeny spíše velkoobchodům“ uvedl prodejce zNáchoda. Největší strach mají prodejci šperků a zlata kvůli úpadku prodeje tohoto sortimentu, ale některé obchody slevy nabízet budou.