V obecné rovině značka Maserati zažívá v posledních letech jedno z nejúspěšnějších období ve své historii. Zatímco v roce 2009 italská automobilka vyrobila pouze 4,5 tisíce vozů, její současná produkce čítá již více než čtyřicet tisíc vozů ročně.

Jen za první tři čtvrtletí letošního roku vzrostly celosvětově prodeje značky Maserati o čtyřicet procent. To je v segmentu luxusních vozů, kam značka Maserati spadá, výsledek, který si zaslouží respekt.

Nová škola vznikne za podpory automobilky Maserati
Češi v čele konstruktérského týmu Maserati? Možná už za pár let

Na českém trhu dosahuje značka Maserati stabilních výsledků. „V loňském roce jsme prodali přes sto vozů, v letošním roce cílíme na devadesát prodaných aut,“ uvádí ředitel společnosti Scuderia Praha Petr Kudláček.

„Tahounem prodejů je úspěšný SUV model Levante, který se na prodejích podílí přibližně z šedesáti procent. Náš plán na českém trhu pro následující rok je osmdesát prodaných automobilů značky Maserati,“ dodává Petr Kudláček.

Alfa Romeo Stelvio.
Dvě slavné značky jsou prý na prodej. FCA se může zbavit Maserati a Alfy Romeo

Modely Levante a Ghibli prošly pro modelový rok 2018 faceliftem. Řidiči si tak vedle nefalšovaných italských emocí mohou užít také nový multimediální infotainment vybavený systémem Apple CarPlay a Android Auto s možností dotykového ovládání.

Součástí výbavy je také řada jízdních asistentů, jako jsou adaptivní tempomat, udržování auta v jízdním pruhu, protikolizní systém nebo třeba hlídání mrtvého úhlu. Maserati Levante a Ghibli se nabízí s benzinovými a dieselovými motory s nezaměnitelným zvukem o výkonu 275 až 430 koní.