„Zetor by Pininfarina si na veletrhu Agritechnica 2015 vysloužil veliký ohlas s celosvětovým přesahem. V loňském roce jsme dostáli svým slibům a na Agritechnice 2017 představili nového Majora s implementovaným designem. A již nyní můžeme potvrdit, že jeho vřelé přijetí předčilo veškerá naše očekávání,,“ vyjádřil se k novému designu Marián Lipovský, výkonný ředitel Zetor Tractors.

Ondřej Rybář má z dárku skutečnou radost.
Končící šéftrenér biatlonistů Rybář dostal traktor. Svezl celou reprezentaci

Nový design však dostanou i další produktové řady Zetoru. „Úspěch nového designu nás ujistil v tom, že jeho rozšíření na všechny modelové řady je správným krokem. I proto budou na trh v příštím roce uvedeny traktory Proxima a Forterra v novém kabátu,“ uvedl Lipovský.

Sériová výroba inovovaného Majora, a to obou verzí CL i HS, byla v brněnském závodě spuštěna 16. července. Jedná se o čtyřválcové stroje s výkony 75 koní s motory Deutz.

V roce 2016 se Martin Havelka vypravil do Rakouska.
Zetorový nadšenec Havelka dobývá další stát, míří do Švédska

Verze CL je jednoduchým mechanickým strojem s převodovkou 12/12, která nabízí 12 rychlostních stupňů vpřed a 12 rychlostních stupňů vzad. Výkonnější verze HS přináší větší komfort obsluze díky převodovce s rozsahem rychlostí 24/12. Díky tomu nabídne proti verzi CL dvojnásobný počet rychlostních stupňů při jízdě vpřed. Oba modely se liší i zvedací silou. Zatímco CL uzvedne 2400 kg, HS dokáže až 3300 kg, což je nadstandardní výkon u traktorů této třídy.

Zetor představil nové taktické obranné vozidlo.
Nový Zetor? Místo traktoru představila firma obrněný transportér